Zpravodajství

Báru v Žatci vyzpovídali malí fanoušci

 Další aktuality    Pavla Pražáková    21. června 2016  

Už zcela prázdninové kulisy mělo žatecké atletění, během něhož si patronka našeho projektu udělala čas i na zvídavé otázky malých fanoušků.

Žatecké atletění jako vždy patřilo ve dvou blocích jak pozvaným mateřským a základním školám, tak i široké veřejnosti. V poledne pak proběhl oficiální blok, v rámci něhož patronka našeho projektu, Bára Špotáková spolu se zástupci Ústeckého kraje předala tři atletické sady místní škole a atletickému klubu. 

Bára si udělala čas i na novináře a tentokrát mezi nimi byli i opravdu začínající žurnalisté. Fanda, Tonda a Pepík Tuháčkovi spolu se svým tatínkem totiž během programu připravovali s Bárou Špotákovou dětský minirozhovor pro mediálního partnera našeho projektu, časopis Mateřídouška. „Bára na nás byla moc milá," pochvaloval si spolupráci lídr minižurnalistického týmu, už skutečný redaktor, Michal Tuháček. Malí Tuháčci si pak na Báru připravili celou řadu zajímavých otázek, takže v srpnovém čísle Mateřídoušky se například dočtete, jestli má Bára doma autíčko, které vozí na velkých závodech oštěpy nebo jak stráví dlouhou cestu v letadle do Ria. Devítiletý Fanda a šestiletý Tonda, také sportovci: atleti a fotbalisti- si navíc porozně vyslechli, jak vlastně s bářinou disciplínou začít a vše si na místě hned vyzkoušeli s našimi pěnovými oštěpy.