Zpravodajství

V Golčově Jeníkově atletili s Jarmilou Kratochvílovou

 Další aktuality    red.    1. července 2017  

Konec školního roku přinesl celou řadu zajímavých akcí, které pořádaly samotné kluby a školní atletické přípravky. Pojďme se zastavit u jedné z nich, na kterou za dětmi dorazila i úspěšná československá běžkyně a světová rekordmanka, Jarmila Kratochvílová.

Na konci školního roku, 27. června, se na ZŠ a MŠ Golčův Jeníkov konal Sportovní den v duchu hesla našeho projektu: 'Běhej, házej, skákej rád, atletem se můžeš stát'. 
 
„Na naší akci byla přítomna Jarmila Kratochvílová, která celý atletický den vlídnými slovy zahájila a aktivně odstartovala štafetový běh.
 
Všechny děti v čele s třídními učitelkami se zúčastnily těchto disciplín: "maratosnký běh" (děti z 1. a 2. tříd běhaly 110 m; děti ze 3.-6. tříd běžely 220 m; žáci ze 7.-9. tříd běželi 330 m - výsledný čas byl 2:38,06). Další disciplína byla skok daleký a hod kriketovým míčkem. Děti z 1. stupně obdržely po absolvování všech disciplín krásné diplomy, kterých si patřičně vážily. Celkem se zúčastnilo 289 žáků z prvního i druhého stupně. Celé sportovní dopoledne se neslo v přátelské atmosféře a se zapálením pro sport,“ napsal nám Jiří Blabolil.