Zpravodajství

Známe vítěze Podzimních štafetových hrátek!

 Další aktuality    red.    5. listopadu 2017  

Celkem 45 oddílů a klubů se zúčastnilo našeho podzimního štafetění. Podívejte se, kdo si vedl nejlépe a kdo od nás dostane super cenu- štafetový kolík z londýnského mistrovství světa.

Někteří poslali jen výsledek nejlepší oddílové štafety, ale většinou jste posílali všechny výsledky. Každopádně k nám doputovaly zaběhnuté časy celkem 160 štafet! Nejvíce jich pochopitelně bylo z velkých oddílů: Vojtěch Holoubek ze Staré Boleslavi poslal výsledky 19 štafet, malí atleti z Človíčku Praha se rozdělili do 14 štafet a ve Spartaku Praha 4 postavili štafet dvanáct. Z oddílů, které poslaly více štafet, jsme vybrali vždy tu nejrychlejší. Časy jsme nezaokrouhlovali.
 
A jak to dopadlo? Většina štafet dosáhla časů mezi 40 a 50 s. Jen jedna štafeta se dostala pod 40 (skoro pod 39!) a stala se vítězem a to: AK Šternberk
 
Štafeta složená z ročníků 2008/9, jmenovitě: Julie Machalová, Barbora Vojtášková, Jana Romaněnko, Jiří Obšil, Václav Šíma, Daniel Dolník, Ondřej Pospíšil a Jan Rychtecký, dosáhla času 39, 03 s. Moc gratulujeme dětem i trenérce Alexandře Učíkové a zasíláme londýnský štafetový kolík.
 
Bločky a odznáčky poputují do dalších oddílů, jejichž štafety se umístily na dalších 10ti místech:
AK E. Zátopka Kopřivnice, trenérky Dana Holubová a Miroslava Udvarosová, výkon: 41, 33 s
Atletika Neratovice,  trenérka Michaela Kučerová, výkon: 41, 37 s
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou, trenéři Lukáš Gabko a Zdeněk Svoboda, výkon: 42, 29 s
Atletika pro děti – TJ Sokol Kolín, trenérka Kateřina Ledašilová, výkon: 42, 92 s
ŠAK Novoborská - Minipřípravka A, trenérka Karolína Hrodková, výkon: 43, 03 s
Spartak Praha 4, trenér David Kocánek, výkon: 43, 50 s
TJ SK Čéčova Č.Budějovice, trenérka B.Váňová, výkon: 43, 6 s
SKP Nymburk, trenér Petr Majdloch, výkon: 44, 2 s
Hvězda Pardubice, trenérka Martina Slejšková, výkon: 44, 28 s
AC TEPO Kladno, trenérka Ivana Jedličková, výkon: 44, 40 s

Jen těsně utekla první desítka dalším štafetám, které všechny běžely pod 46 s a to: Polešovjata, TJ VS Tábor, Minipřípravka z Hradce Králové, nejrychlejší Jaguáři z Atletiky Stará Boleslav, fialová štafeta z SK Jeseniova Praha, Éčko z AC Moravská Slávia Brno, Atletika Žamberk, Atletika Človíček, skupinka B z TJ Sokol Královské Vinohrady a SK Přerov. Do těchto oddílů pošleme nálepky v naší grafice (8 ks pro nejlepší štafetu).
 
Jsme moc rádi, že se vám štafetění líbilo, což je vidět i z ohlasů, které jste posílali:
„Do "jeseňáckých" štafetek se zapojily všechny naše přípravkové skupiny a to od dětí z mateřinek až po ty nejstarší - čtvrťáky. Všechny děti si to parádně užily, a to nejen díky pěknému počasí, které jsme v říjnu ještě stihli, ale hlavně proto, že to byla prima zábava a pěkný závod," napsala trenérka Vendula Velcová z pražské Jeseninky.
„Zdravíme i my z Morenďácké přípravky a moc děkujeme za super nápad! Štafeta všecky moc bavila a atleťáci do toho dali úplně všecko," píše Dominika Coufalová z AC Moravská Slávia. Ze Žebráku napsala trenérka Jitka Perglová: „Byla to výborná příležitost probrat s dětmi mistrovství v Londýně a užít si "závodního ducha" v boji o londýnský štafetový kolík!" Poslední ohlas je od již zmíněného trenéra Holoubka: „Opět se potvrdilo, že soutěžení na dálku s ostatními oddíly v rámci tréninku není na škodu, ba právě naopak. Děti byly nadšené, dávaly ze sebe maximum a také si navzájem hodně fandily, u nově vzniklé skupinky vzešlé z letošního náboru se navíc lépe seznámily“.
 
A že se snažili i ti nemenší, dokládá zpráva od brněnské trenérky Jany Jeřábkové: „Děti jsou sice ročníky 2011, 2012, takže nepředpokládáme, vzhledem k jejich krátkým nožičkám, umístění na předních příčkách v soutěži o štafetový kolík, přesto však do štafety daly všechno a snažily se podat co nejlepší výkon." 
 
Ještě jednou moc děkujeme za vaše došlé zprávy, fotky či videa!!! 
 
VELKOU FOTOGALERII NAJDETE ZDE.