zpět na aktuality

Na letošní korespondenční soutěž dohlédne Jiří Sýkora

„Dětem bych chtěl vzkázat, ať si své soutěžení především užijí a mají z něj radost. Budou soutěžit ve víceboji, což je královna královny sportu – atletiky,“ vzkazuje malým sportovcům patron letošní korespondenční soutěže, nadějný vícebojař Jiří Sýkora. „Myslím si také, že pro děti je velice důležitý všestranný rozvoj, který právě víceboj nabízí,“ dodává sympatický atlet.

My se ale nepustíme hned do desetiboje, nám budou stačit disciplíny tři. Testovat v nich budeme základní pohybové dovednosti a to: běh, hod a skok. Podle ročníků narození jsme připravili tři typy trojboje, jedinou disciplínou, která je společná pro všechny, je skok daleký z místa. Podrobný popis disciplín pro jednotlivé ročníky najdete v příloze vlevo.

A budeme se také srovnávat se svými výkony z předloňska. „Děti, které se zúčastnily soutěže před dvěma lety již samozřejmě postoupily do vyšší kategorie a budou tedy házet jiným načiním nebo běžet delší sprint. Trenéři si přesto mohou u svých svěřenců zkontrolovat, zda se zlepšili například ve skoku dalekém z místa," navrhuje koordinátorka porojektu Atletkika pro děti, Iveta Rudová. Zorientovat se, vám pomohou předloňské výsledky, které také najdete vlevo v přílohách.

Co by to bylo za soutěž bez odměn! Zvláště bychom chtěli odměnit všechny děti, které se zúčastnily testování už před dvěma lety a účastní se i letos. Znamená to, že stále chodí na atletiku! Zapojené přípravky i školní třídy se mohou těšit na účastnický list podepsaný patronem soutěže, Jiřím Sýkorou a na každého malého sportovce čeká papírová medaile s motivy našeho projektu. Děti, které obsadí 1. – 3. místo v každém ročníku (zvlášť chlapci a dívky), obdrží diplom a drobnou odměnu od partnera projektu, České spořitelny.

Soutěžní období začíná dneškem, tedy 15. dubnem, a potrvá až do 29. května. Pozor, výsledky posílejte nejpozději do neděle 31. května, na vyhodnocení se můžete těšit zhruba do týdne.

O tom, jak soutěžíte, nás ale můžete informovat průběžně. Už teď se na vícebojařskou poštu těší patron soutěže, Jiří Sýkora.

Ke stažení

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory