zpět na aktuality

Polešovický sportovní den s atletickou sadou Nestlé

Sportovní dny určené dětem ze svých škol, postupně zorganizuje všech čtrnáct základek, které během tohoto školního roku dostaly od Nestlé sadu atletických pomůcek. Polešovice svůj sportovní den uspořádaly jako první.

Více už paní učitelka a trenérka Renata Šimková. „Za krásného počasí závodily děti po jednotlivých třídách na šesti stanovištích. Vyzkoušely si skok z místa, hod míčkem na cíl, hod oštěpem, slalomový běh, běh přes žebřík a překážkový běh. Na vše bedlivě dohlíželi rozhodčí z 9. třídy, kteří také zapisovali všechny výsledky na jednotlivých stanovištích a dětem trpělivě ukazovali a vysvětlovali jednotlivé disciplíny. O rozcvičku se pak postaraly dívky z osmé třídy. Pozadu nezůstali ani třídní učitelé, kteří si některá stanoviště také vyzkoušeli, což děti oceňovaly,“ popisuje paní učitelka, jak sportovní den zaměstnal malé i velké.

„O výkony opravdu nešlo, děti si užívaly krásného počasí a úžasného atletění, které se jim moc líbilo. Na závěr všichni obdrželi diplomy a kartičky podepsané patronkou projektu, Anežkou Drahotovou. Nechyběly ani malé sladkosti,“ dodává paní učitelka s tím, že i díky sadě se děti atletice věnují se zájmem, o čemž svědčí celá řada úspěchů při reprezentaci školy na nejrůznějších sportovních akcích a také zájem o sportovní koružek přímo na škole.

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory