zpět na aktuality

Konec soutěžního testování se blíží!

Na letošní korespondenční soutěž dohlédne Jiří Sýkora

Není to náhoda, že jsme za patrona zvolili loňského juniorského mistra světa v desetiboji, neboť se po roční pauze vyplněné Štafetovými hrátkami vracíme k modelu soutěžního "víceboje". Ten si již řada dětí měla možnost vyzkoušet a staví se tak před ně jasná výzva: Překonej sám sebe! Soutěž bude pro tentokrát nově určena i pro školáky zapojené do projektu Atletika pro děti do škol.

„Dětem bych chtěl vzkázat, ať si své soutěžení především užijí a mají z něj radost. Budou soutěžit ve víceboji, což je královna královny sportu – atletiky,“ vzkazuje malým sportovcům patron letošní korespondenční soutěže, nadějný vícebojař Jiří Sýkora. „Myslím si také, že pro děti je velice důležitý všestranný rozvoj, který právě víceboj nabízí,“ dodává sympatický atlet.

My se ale nepustíme hned do desetiboje, nám budou stačit disciplíny tři. Testovat v nich budeme základní pohybové dovednosti a to: běh, hod a skok. Podle ročníků narození jsme připravili tři typy trojboje, jedinou disciplínou, která je společná pro všechny, je skok daleký z místa. Podrobný popis disciplín pro jednotlivé ročníky najdete v příloze vlevo.

A budeme se také srovnávat se svými výkony z předloňska. „Děti, které se zúčastnily soutěže před dvěma lety již samozřejmě postoupily do vyšší kategorie a budou tedy házet jiným načiním nebo běžet delší sprint. Trenéři si přesto mohou u svých svěřenců zkontrolovat, zda se zlepšili například ve skoku dalekém z místa," navrhuje koordinátorka porojektu Atletkika pro děti, Iveta Rudová. Zorientovat se, vám pomohou předloňské výsledky, které najdete vlevo v přílohách u původního článku, kde také naleznete shrnuté propozice.

Co by to bylo za soutěž bez odměn! Zvláště bychom chtěli odměnit všechny děti, které se zúčastnily testování už před dvěma lety a účastní se i letos. Znamená to, že stále chodí na atletiku! Vyznačte nám je do tabulky ČERVENĚ! Tyto děti se také mohou těšit na extra diplom podepsaný patronem soutěže Jiřím Sýkorou.

Všechny zapojené přípravky i školní třídy od nás dostanou účastnický list podepsaný patronem soutěže, Jiřím Sýkorou a na každého malého sportovce čeká papírová medaile s motivy našeho projektu. Děti, které obsadí 1. – 3. místo v každém ročníku (zvlášť chlapci a dívky), obdrží diplom a drobnou odměnu od partnera projektu, České spořitelny.

Soutěžní období začalo 15. dubnem, a potrvá až do 29. května. Pozor, výsledky posílejte nejpozději do neděle 31. května, na vyhodnocení se můžete těšit zhruba do týdne.

O tom, jak soutěžíte, nás ale můžete informovat průběžně. Už teď se na vícebojařskou poštu těší patron soutěže, Jiří Sýkora.

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory