zpět na aktuality

Anežka Drahotová představila na olomouckém Sportovním dni Nestlé atletiku pro nejmenší

Dopoledního bloku určeného právě základním školám se zúčastnilo 400 dětí ve věku 6 – 12 let z 9 základních škol v regionu. Vyzkoušely si, jaké to je být atletem a to při sportování s pomůckami, které jsou speciálně navrhnuté pro tuto věkovou kategorii. Přítomnost Anežky Drahotové, juniorské mistryně světa v chůzi, povzbudila děti k ještě lepším výkonům.

„Zájem olomouckých dětí o atletiku mě moc potěšil. Opět se ukázala velká hodnota projektu, který motivuje ke sportování každé dítě. Věřím, že pro řadu z nich bude sportování i nadále důležité, a to je cíl, kterého jsme chtěli dosáhnout,“ podělila se o své dojmy juniorská mistryně světa a patronka projektu, Anežka Drahotová.

V rámci dopoledního programu se o jednu sadu atletických pomůcek také losovalo, z 9 zúčastněných škol se štěstí usmálo na MŠ a ZŠ Holečkova z Olomouce, která tak bude moci s dětmi ve školce a se školáky v hodinách tělesné výchovy nacvičovat základy atletických disciplín.

Právě materiální podpora atletiky pro nejmenší je hlavním bodem spolupráce projektu s firmou Nestlé. Přímo na Olomoucku už teď najdete 10 škol, které s projektem úzce spolupracují. Základní škola v Těšeticích pak díky podpoře partnera projektu s dětmi na prvním stupni již se zmíněnou speciální sadou atletických pomůcek cvičí. Sady 14 vybraným školám v republice věnovalo během uplynulého školního roku právě Nestlé. Samotný projekt pak přinesl učitelům ucelenou metodiku, propagační materiály, soutěže a možnosti dalšího vzdělávání se na školeních.

„V Olomouci sídlí naše největší středoevropská čokoládovna a je tu též domov značky Orion. Jsme proto rádi, že jsme mohli místním dětem ukázat, že existuje i něco lepšího, než jen "sportování" u počítače,“ vysvětluje Pavel Novák, manažer projektů společenské odpovědnosti v Nestlé.

Akce nabídla i odpolední blok programu, určený široké veřejnosti, v rámci něhož proběhla například autogramiáda Anežky Drahotové a návštěvníci si mohli vyzkoušet hravý atletický osmiboj, za jehož absolvování dostaly děti drobné ceny od partnera projektu.

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory