zpět na aktuality

Anežka Drahotová představila na olomouckém Sportovním dni Nestlé atletiku pro nejmenší

Dopoledního bloku určeného právě základním školám se zúčastnilo 400 dětí ve věku 6 – 12 let z 9 základních škol v regionu. Vyzkoušely si, jaké to je být atletem a to při sportování s pomůckami, které jsou speciálně navrhnuté pro tuto věkovou kategorii. Přítomnost Anežky Drahotové, juniorské mistryně světa v chůzi, povzbudila děti k ještě lepším výkonům.

„Zájem olomouckých dětí o atletiku mě moc potěšil. Opět se ukázala velká hodnota projektu, který motivuje ke sportování každé dítě. Věřím, že pro řadu z nich bude sportování i nadále důležité, a to je cíl, kterého jsme chtěli dosáhnout,“ podělila se o své dojmy juniorská mistryně světa a patronka projektu, Anežka Drahotová.

V rámci dopoledního programu se o jednu sadu atletických pomůcek také losovalo, z 9 zúčastněných škol se štěstí usmálo na MŠ a ZŠ Holečkova z Olomouce, která tak bude moci s dětmi ve školce a se školáky v hodinách tělesné výchovy nacvičovat základy atletických disciplín.

Právě materiální podpora atletiky pro nejmenší je hlavním bodem spolupráce projektu s firmou Nestlé. Přímo na Olomoucku už teď najdete 10 škol, které s projektem úzce spolupracují. Základní škola v Těšeticích pak díky podpoře partnera projektu s dětmi na prvním stupni již se zmíněnou speciální sadou atletických pomůcek cvičí. Sady 14 vybraným školám v republice věnovalo během uplynulého školního roku právě Nestlé. Samotný projekt pak přinesl učitelům ucelenou metodiku, propagační materiály, soutěže a možnosti dalšího vzdělávání se na školeních.

„V Olomouci sídlí naše největší středoevropská čokoládovna a je tu též domov značky Orion. Jsme proto rádi, že jsme mohli místním dětem ukázat, že existuje i něco lepšího, než jen "sportování" u počítače,“ vysvětluje Pavel Novák, manažer projektů společenské odpovědnosti v Nestlé.

Akce nabídla i odpolední blok programu, určený široké veřejnosti, v rámci něhož proběhla například autogramiáda Anežky Drahotové a návštěvníci si mohli vyzkoušet hravý atletický osmiboj, za jehož absolvování dostaly děti drobné ceny od partnera projektu.

Generální partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory