zpět na aktuality

‘Pětimedailových’ škol už máme celou čtyřicítku

Celých deset měsíců mohly zapojené školy sbírat medaile za plnění úkolů v některé z částí projektu. Kompletní sadu všech pěti 'medailiček' sesbíralo do začátku června 40 základních škol.

Školy si mohly samy vybrat, do které oblasti se zapojí. Vypsali jsme tyto: školení, metodika, soutěže, pomůcky a propagace. Pokud si učitelé vybrali například soutěže a poslali nám informace a třeba i fotky, dostali za to od nás symbolickou medailičku k zavěšení na certifikát, který obdrželi na začátku přihlášení se do projektu. Psali jste nám průběžně celý rok a například v oblasti soutěží nám dorazilo nejvíce příspěvků v květnu a to ze soutěže Štafetový pohár.

Již v září jsme slíbili, že nejaktivnější školy, které sesbírají všech 5 medalií, odměníme. A tak již tento týden 'poběží' k téměř 40 školám děkovný certifikát podepsaný patronkou projektu, juniorskou mistryní světa, chodkyní Anežkou Drahotovou. Pedagogové, kteří nám pilně psali, dostanou také pro svoji třídu malý dárek- ROZVRH HODIN s grafikou projektu.

Budeme rádi, pokud se k 'pětimedailovým' školám přidají i další. Některým zbývá do cíle opravdu jen kousíček, tedy poslední medailička. Seznam škol, které 'doběhly do cíle' a všech škol zapojených do projektu Atletika pro děti škol najdete v přílohách vlevo.

Během roku byly zatím nejaktivnější školy z Ústeckého a Zlínského kraje a právě z něho pochází také naše nejpilnější škola a to sportovka ZŠ Polešovice. Paní učitelka Renata Šimková poslala během školního roku mnoho hezkých článků a fotografií z atletění žáků její školy.

Projekt Atletika pro děti do škol probíhá od loňského září a všechny, kdo se do organizace a chodu zapojili, velmi těší, že se k nám během prvního ročníku připojilo 200 škol v celé republice. Díky spolupráci s firmou Nestlé dostalo během školního roku 14 základních škol v republice speciální sady atletických pomůcek, které umožní dětem z prvního stupně seznámit se s atletikou v hodinách tělesné výchovy. Další sadu pak partner projektu daroval v rámci olomouckého Sportovního dne Nestlé. Projekt také nabídl pedagogům ze zapojených škol, ale i studentům pedagogiky možnost zúčastnit se speciálního školení. Těch proběhlo celkem 25 a zúčastnilo se jich 759 stávajicích i budoucích pedagogů.

Ke stažení

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory