zpět na aktuality

Podpoří Človíčky

Zářijové závody Sejdeme se v cíli byly příležitostí seznámit děti s patrony, kteří jejich atletické snažení budou po celý rok provázet. Již tradiční rodinné človíčkovské závody se konaly v neděli 20. září. Síly si při nich na stadionu AC Sparta Praha poměřilo slušných 174 párů závodníků.

„Pro menší děti a rodiče byl přichystán pětiboj (štafetový běh, dvojskok, hod krikeťákem, překážková dráha a vědomostní pexeso. Pro starší děti a rodiče byl přichystán sedmiboj, navíc v něm byly skoky přes švihadlo a skoky do kříže,“ popisuje náplň závodu trenérka Dita Franklová.

Akci podpořila i místní radnice, která se do klání rovněž zapojila přímo ukázkově a prokázala, že je v kondici. „Na úvod slavnostního zahájení proběhl běh na 400 m, při kterém tři trenéři Atletiky Človíček vyzvali místostarostu Prahy 9, pana Adama Vážanského. Za hlasitého povzbuzování nebyla 'Radnice' poražena,“ což je jistě zajímavá informace.

Organizátoři ale měli v rukávu ještě jedno velké překvapení. Dětem totiž odtajnili novou patronku Atletiky Človíček: KRISTIINU MÄKI. Mladá sympatická běžkyně dětem nejen podepsala pěkné človíčkovské pohlednice, ale přislíbila i účast na společné předvánoční akci. Děti jí za to s nadšením slíbily, že budou sledovat její úspěchy a budou jí, stejně jaké jejich už dlouholetému patronovi, Mírovi Burianovi, fandit co to dá.

Staronový patron, Míra Burian, který se akce také zúčastnil, se malým človíčkům věnuje už dlouhodobě, jelikož trénuje větší človíčkovské atleťáčky v Hostivaři. V neposlední řadě je pak dlouholetou patronkou človíčků i Kateřina Baďurová- Janků.

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory