zpět na aktuality

Oslavili halloween

„Děti si tím, že u nás tráví čas i v odpoledních hodinách, vytvářejí ke škole pozitivní vztah, získávají nezapomenutelné zážitky, tráví čas s kamarády, poznávají se lépe s některými pedagogy a trenéry,“ napsala nám za úvod povídání o proběhnuvší oslavě děsuplného svátku trenérka atletiky KVS Štětí, Alena Francová.

Akce proběhla kvůli podzimním prázdninám s předstihem, takže celkem stovka dětí ve strašidelných maskách čarodějů, kostlivců nebo chodících dýní se sešla v už 26. října. „Začali jsme soutěžemi v tělocvičnách, klání měla halloweenskou tematiku. Děti lovily jablíčka z lavoru, vytvářely mumie, zaběhly si dýňovou překážkovou dráhu, házely pavouky, potkany a netopýry do sítě, míčem porážely kužely s obrázky halloweenských motivů. Po dvou hodinách dovádění jsme se vydali do prostorů mezi školní jídelnou a naší školou, kde bylo přichystáno občerstvení. Tam jsme pozvali i rodiče dětí a všichni jsme si užili dobré pohoštění. Program nám obohatila i módní přehlídka masek."

Když se setmělo, první odvážlivci se vydali na stezku odvahy. „Ta vedla několika chodbami, po schodech dolů i nahoru, prvním patrem i přízemím, podél šaten až do školních družin. A co děti na stezce čekalo? Figuríny strašidel, ale i opravdová strašidla dávající bonbóny a čokolády, spousta čarodějnic, živý vlkodlak, rakev, pavouci, netopýři, svítící kostlivec či chodící ruka. Cestu označovalo mnoho svíček a svítících řetězů. Největší hrůzu naháněl a zároveň obrovský úp si zajistil medvěd Jiří. Na konci stezky se každý účastník podepsal na halloweenskou listinu, kterou jsme pak slavnostně vyvěsili ke vchodu školy,“ napsali nám ze ZŠ Ostrovní o akci, kterou zorganizovali trenéři Sportcentra Labe, a kterou podpořilo i vedení školy.

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory