zpět na aktuality

Skákej, skákej, skákej rád, atletem se můžeš stát!

Disciplína skok vysoký není primárně určena pro malé atlety a ti v ní ani nezávodí. Pokud se ale hravě naučí základům na malém doskočišti, může pozdější nácvik této disciplíny na vyšším – závodním doskočišti přinést dětem mnoho radosti.

Co udělat pro to, abyste si doskočiště mohli vyzkoušet? Jak jsme už letos psali, koncem loňského roku bylo do každého kraje dodáno po jednou doskočišti. Informujte se proto na vašem krajském atletickém svazu, do kterého oddílu bylo doskočiště dodáno a dohodněte si jeho zapůjčení.

Vyšší poptávku by měla pokrýt ještě tři 'putovní' doskočiště. Jedno je určeno pro moravské oddíly a výpůjčním místem je Olomouc. Pokud máte o zapůjčení doskočiště zájem, kontaktujte Zdeňka Rakowskiho, mobil 777 140 357 nebo email: rakowski@centrum.cz. Další dvě doskočiště mají základnu v Praze, odkud se budou půjčovat. V případě zájmu kontaktujte Ivetu Rudovou, mobil 602 946 212, email: irudova@atletika.cz. Upozorňujeme, že zájemci si musí doskočiště sami odvézt!

Jak doskočiště vypadá? Jeho výška je pouhých 40 cm, dopadová plocha má rozměr 200 x 300 cm. Lze ho složit a jeho rozměry poté jsou: 150 x 200 x 80 cm. Díky tomu se snadno přenáší a uskladňuje. Součástí doskočiště jsou dva stojany, gumová laťka a také plachta proti dešti, aby mohlo zůstat i při nepříznivém počasí venku. Jeho využití je samozřejmě možné i v tělocvičně.

Jak doskočiště využívat? Kromě jednoduchých gymnastických prvků a akrobacie, doporučujeme už přímo nácvik skoku vysokého. Jako metodickou pomůcku pro trenéry jsme vydali brožurku Skok do výšky pro děti aneb Učíme se skákat přes laťku. Najdete v ní jednoduchá průpravná cvičení k nácviku rozběhu, odrazu, k založení rotace a také “pokusy o celé flopy”. Přidali jsme i dvě soutěžní hry. Brožurku si můžete stáhnou vlevo na této stránce v přílohách. Bylo vydáno i metodické DVD, které naleznete po kliknutí TADY.

PŘEJEME RADOSTNÉ SKÁKÁNÍ!

Ke stažení

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory