zpět na aktuality

Nové sady zpestří tělocvik na deseti základkách v Čechách

Pro pedagogy byl připraven zajímavý program, který jim nejen pomohl zorientovat se v teorii, ale hlavně jim nastínil praktické možnosti, jak se sadou pracovat. „Jsme rády, že jsme mohly vidět, jak se veškeré pomůcky používají. Líbí se nám hlavně jejich velká variabilita,“ pochvalovaly si paní učitelky Dana Kubešová a Lucie Hrdličková ze ZŠ Vrdy na Kutnohorsku. Vedle hodin tělesné výchovy najdou sady uplatnění i v odpoledních atletických kroužcích, které mnohé ze zapojených škol provozují.

Pedagogům se líbily i ukázky her a mnozí hned plánovali, že je s dětmi vyzkoušejí. "Jsem rád za každou inspiraci. Pracuju se čtvrťáky a páťáky a děti je vždy třeba něčím novým překvapit, motivuje je to zkoušet něco nového,“ podělil se o své dojmy učitel a trenér Antonín Morávek ze ZŠ Prokopa Velikého v Kolíně, který nové podněty navíc zúročí i při práci s dětmi v místním atletickém oddíle.

Nové sady umožní dětem nácvik základů atletických dovedností a organizaci soutěží v šesti disciplínách: překážkovém běhu, slalomovém běhu mezi kužely, frekvenčním běhu, skoku dalekém z místa, hodu pěnovým oštěpem a hodu raketkou nebo míčkem na cíl. Protože součástí participace na projektu je i povinnost zapojených škol připravit v závěru roku Sportovní den Nestlé, získali pedagogové na školení i tipy, jak tuto soutěžní akci zorganizovat co nejlépe.

V loňském roce Nestlé předalo do užívání 14 atletických sad, které putovaly do vybraných škol reprezentujících jednotlivé kraje celé republiky. Letos se projekt zaměřil na školy v Čechách. Atletika pro děti do škol vedle této materiální podpory nabízí všem zapojeným školám v republice například možnost čerpat nové informace z oblasti metodiky.

Foto: Pavla Pražáková

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory