zpět na aktuality

Teď už umíme děti správně naučit, jak skákat přes laťku

„Přínosné mi přišly tipy, jak s menšími dětmi zajímavou formou nacvičit úplné základy. Doskočiště máme u nás v oddíle nově dva měsíce, takže rádi všechno vyzkoušíme,“ kvitovala praktické ukázky z lekce vysokoškolské pedagožky a metodičky Jitky Vinduškové, Lenka Samková z klubu A. C. TEPO Kladno.

Trenérům se líbila i účast několika malých atletů, zdatně reprezentujících mimo jiné místní klub SK Jeseniova. „Důležité pro mě bylo vidět děti, a to v různém věku přímo v akci, to jakým způsobem jsou schopny jednotlivá cvičení zvládnout, co v jejich věku zohlednit,“ kvitovala přítomnost malých figurantů učitelka a trenérka Michaela Jahodová ze ZŠ Chvaletická na pražském Lehovci.

Lekce trenéra USK Praha Miloslava Cymbála pak byla určena spíše trenérům pracujícím se žákovskými kategoriemi, ale i tak si trenéři menších dětí pochvalovali, že jim napomohla korigovat některé vžité stereotypy o této disciplíně. Závěrečné gymnastické hrátky lektorky Sabiny Fiřtové nastínily řadu zajímavých možností využití doskočiště v základní gymnastické průpravě dětí.

Na konci minulého roku byla dětská doskočiště distribuována po jednom do všech krajů republiky, takže případní zájemci si mohou zjistit, kde v jejich kraji je a domluvit se na zapůjčení. Možností je i zapůjčení putovního doskočiště, z nichž dvě jsou k dispozici v Praze a jedno v Olomouci. Více si o tom v článku ZDE.

Školení je už za námi, ale pokud máte o dané téma zájem, stále máte možnost si najít základní informace ve videu- TADY nebo v přiložené brožurce.

Foto: Pavla Pražáková

Ke stažení

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory