zpět na aktuality

V rodišti Báry Špotákové, Jablonci, si zaházel i její tatínek František Špoták

Kreativními nápady ztvárnění letošní korespondenční soutěže se to jen hemží. Vedle polešovické olympijské stěny, jaroměřské atletické koaly, se nám moc líbil i příspěvek z AC Jablonce nad Nisou a základní školy Křížová v Jihlavě.

V rodišti Báry Špotákové si děti zaházely přímo olympijskými kruhy a vtipnou disciplínu vyzkoušel i tatínek naší patronky, František Špoták. Zeleným kruhem reprezentujícím Austrálii dohodil zkušený trenér 11 metrů.

Doslova v olympijském hávu zabalené výstupy nám zaslala základní škola Křížová z Jihlavy. Děti si tam totiž vyrobily spoustu olympijských triček. „Akce se zúčastnilo 140 dětí z přípravné třídy a třídy 1. stupně. Házení pod pěti kruhy jsme zařadili do týdenního projektu „Olympiáda“. Děti se seznamovaly s historií olympijských her, sportovci, sportovními disciplínami i zeměmi, kde se hry konaly. Sbíraly informace o letošním dějišti Brazílii a Rio de Janeiru. Bavily se soutěžními kvízy, vytvářely plakáty. Starší děti, které se také zapojily, si vyrobily trička s logem olympiády nebo barvily vlastní pestrobarevné motivy. Mladší dělaly návrhy dresů pro fotbalisty. Při házení pak všichni procestovali celý svět napříč všemi kontinenty. Dětem se aktivita moc líbila,“ napsala nám paní učitelka Nixová.

Fotografie zúčastněných skupin nám postupně docházejí z celé republiky, takže víme, že odházeno mají i děti ze Sokola na pražských Vinohradech nebo malí atleti z Litvínova.

Nezapomeňte, že olympijské házení probíhá už jen do konce měsíce, do úterý 31. května. Své konečné výstupy- skupinové foto a popřípadě i pár větiček o tom, jak se vám házelo, pak zasílejte nejpozději do SOBOTY 4. ČERVNA! My vám hned obratem zašleme certifikát s podpisem Báry Špotákové a olympijské pochodně. Více ZDE. Důležitou informací z naší strany je připomenutí faktu, že olympijské kruhy jsou chráněným symbolem- na fotografiích je proto nespojujte! Ve škole nebo v klubu na nástěnce ale můžete v klidu dát po splnění jednotlivých disciplín prostor zrodu krásného olympijského symbolu.

O naši letošní korespondenční soutěž byl velký zájem. V konečném součtu jsme rozdali 250 sad kruhů a zábavné házení inspirované známým olympijským symbolem zobrazujícím jednotlivé kontinenty si s námi vyzkoušelo 6000 dětí.

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory