zpět na aktuality

V Olympijském parku Rio-Lipno si i ‚zaatletíte‘

Stanoviště atletiky najdete ve Frymburku, kde se představí spolu s plážovým volejbalem, fotbalem nebo nohejbalem. „Zájemci jakéhokoliv věku si budou moci vyzkoušet šest atletických disciplín pod dohledem zkušených a zaškolených dobrovolníků. Na stadionku při ZŠ Frymburk bude připraven skok daleký, vrh koulí, překážkový běh, skok vysoký, běh na 50 m a hod oštěpem. Všechny disciplíny budou k dispozici ve dvou variantách: jedna pro děti a druhá pro mládež a dospělé. Po absolvování všech disciplín čeká při odchodu na zdatné sportovce odměna,“ zve do Frymburku Lenka Rudová, která má atletickou zónu na starosti. Program toho ale nabízí daleko více: „Každý den proběhne dvakrát hodinový atletický trénink, vždy zaměřený na jednu z prezentovaných disciplín. Začínáme v 11 a v 15 hodin,“ doplňuje Rudová.

Zájemci o atletiku budou mít ovšem možnost zapojit se i do dalších aktivit a pokud už z nich budou trochu unaveni, je pro ně nachystána Relax zóna s lehátky a televizí, kde budou moci sledovat olympiádu a fandit atletickým nadějím. Dále bude k dispozici Fan zóna, ve které najdete zajímavosti o českých atletech nebo se budete moci vyfotit s figurínami našich sportovců. Ve dvou stanech bude vystaveno atletické náčiní a nářadí a připraveny soutěže o zajímavé ceny. Navštíví nás také bývalé skvělé české atletky: Jarmila Kratochvílová, Ludmila Formanová, Věra Cechlová Pospíšilová a Kateřina Janků/ Baďurová.

Frymburk je ale jen jedním z míst, kde se fanoušci budou moci po celou olympiádu bavit. Další stanoviště naleznete v Nové Peci, Horní Plané, Černé v Pošumaví, Přední Výtoni, Loučovicích a Vyšším Brodě.

Centrum veškerého dění ale bude soustředěno na Lipno. „Lipenská přehrada je největší vodní plochou v Česku a letní olympijské hry se na vodě odehrávají z velké části. Je to tradiční lokalita, kam lidé jezdí i za dalšími druhy sportu, ať už je to cyklistika, inline bruslení nebo běhání. Chceme v maximální možné míře využít už vybudovanou sportovní infrastrukturu a z tohoto pohledu je Lipensko ideální lokalitou,“ píšou k výběru zajímavé lokality organizátoři z Českého olympijského výboru.

Organizátoři také plánují, že se po návratu objeví v Olympijském parku první část výpravy, která se z Ria vrací 16. srpna, takže se vyplatí sledovat přímo stránky Olympijského parku Rio- Lipno a o nic nepřijít!

Generální partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory