zpět na aktuality

Běháme, skáčeme a zapisujeme!

Tréninkový zápisník mladého atleta loni doplnil celou sérii zajímavých tiskovin, kterými se jednak snažíme vyjít vstříc potřebám trenérů a učitelů a které mají malým dětem zpestřit jejich sportování. „Malí atleti si do něj mohou jednoduchou formou zapisovat vše, co natrénovali. Zapisování tréninkových jednotek a výkonů na závodech je totiž důležitou součástí sportovní přípravy nejen pro 'velké' atlety,“ vysvětluje koordinátorka projektu, Iveta Rudová, která připravila reedici.

Žlutý sešitek, který bude skvělým průvodcem malých sportovců po celých 10 měsíců nadcházejícího školního roku, je prioritně určen pro potřeby oddílů a klubů zapojených do projektu Atletika pro děti (viz databáze projektu) a to ZDARMA. Je vhodný pro dětí ve věku 9 -11 let. Své uplatnění najde ale i u těch mladších z minipřípravek či naopak u starších z kategorie mladšího žactva. Zápisník má přehlednou úvodní grafiku, samotné zapisování je rozděleno na jednotlivé týdny.

Protože tréninkový rok malých atletů probíhá v souladu s rokem školním, měli by si malí atleti začít vpisovat své záznamy už od září. Neváhejte proto a vyzvedněte si zápisníky co nejdříve! Určili jsme výdejová místa, jejichž seznam uvádíme níže. Až se pro některé z nich rozhodnete, kontaktujte předem určenou osobu a domluvte se na předání. Počet kusů si určete a vyzvedněte dle počtu dětí ve vaší přípravce či kroužku. Pozor, zápisníků máme jen omezené množství a tak platí: Kdo dřív přijde…

Důležitou informací je, že zápisníky se neposílají, je možný jen osobní odběr. Poštou letos zašleme zápisníky jen těm subjektům, které v minulém školním roce přispěly na náš web informacemi o tom, jak zápisníčky používají. Zaslaly nám tedy buďto fotografie nebo krátký text.

O tom, jak se zápisníky ujaly, nám například napsal Orlík Vyškov. „Nejmenším dětem dávali trenéři za každý trénink do zápisníčku různá razítka a někdy napsali i pochvalu. Větší Orlíci, kteří už umí psát, si už zápisníky vedli sami. Vyhlásili jsme dokonce soutěž 'O nejhezčí zápisník'. Někteří Orlíci si opravdu na zápisníčku dali záležet. Zdobili si ho nálepkami nebo lepili pohledy sportovců, které dostávali za odměnu. Některým ani nestačila stránka pro závody, tak si přidali další, aby měli přehled, kolikrát se závodů zúčastnili a jak dopadli. A pro někoho byl Tréninkový zápisník atleta vším. Psali si tam hudebku, rodinné výlety, ale i svoje pocity v podobě smajlíků. Takové zápisníčky jsem odměnila velice ráda,“ popsala trenérka Anna Málková z Vyškova, jak dobrým společníkem jim zápisníky byly.

Místa odběru:

1. Praha, Český atletický svaz, Diskařská ul., Praha 6 – Strahov, vyzvednutí: po-pá 8 -16 h kdykoliv, jiný termín po předchozí dohodě, kontaktní osoba: Iveta Rudová: 602 946 212, email: irudova@atletika.cz HLAVNÍ MÍSTO ODBĚRU

2. Ostrava, atletický stadion SSK Vítkovice, kontaktní osoba: do 20.9. Iva Heczková, telefon 595 701 066 nebo 731 404 446, poté Oldřich Zvolánek, mobil 724 094 796, email: ssk.vitkovice@volny.cz, dle předchozí dohody

3. Olomouc, atletický stadion AK Olomouc, kontaktní osoba: Zdeněk Rakowski, mobil: 777 140 357, email: rakowski@centrum.cz, dle předchozí dohody

Zápisníky si můžete také vyzvednout, pokud předem zkontaktujete koordinátorku projektu, Ivetu Rudovou, i na těchto akcích:

Jablonec nad Nisou, MČR žactva, 17. -18.9.

Kladno – Atletika pro děti, 16. 9.

Praha – Běchovice, Atletika pro děti, 17. 9.

Přejeme vám úspěšný tréninkový a školní rok s malými atlety!

Zároveň se zápisníkem si můžete na výše uvedených místech vyzvednout i plakát ATLETIKA PRO ŽACTVO (druhé, upravené a doplněné vydání).

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory