zpět na aktuality

Sletiště nadělilo všem prima zábavu

Kladenský areál Sletiště s nezaměnitelnou atmosférou je vždy skvělou kulisou naší narozeninové párty. Ne jinak tomu bylo v pátek 16. září. Atletiku pro nejmenší na tuto akci tradičně přijíždějí podpořit známí atleti, tentokrát dorazili olympionici Jan Kudlička, Michal Balner a Jiřina Ptáčníková. „Sedmička je moje oblíbené číslo… teď jsem byl sedmý na olympiádě,“ zavtipkoval Michal Balner, zcela vážně pak už dodal, že je skvělé, jak projekt dovede přitáhnout nejen malé děti, ale zaujmout i jejich rodiče. A velkých i malých návštěvníků byl v odpoledních hodinách opravdu plný areál.

Zajímavým hostem z jiné než atletické branže byl tentokrát vodní slalomář Jiří Prskavec, který v Riu vybojoval bronz. Sympatický mladý kajakář se netajil tím, že rád podpoří jakékoliv sportování malých dětí. „Takto zacílené projekty v současnosti nacházejí velkou podporu a to je podle mě dobře,“ myslí si. Sám s atletikou příliš do kontaktu nepřichází. „Jako kajakář mám specifickou přípravu a musím si hlídat, abych neměl příliš osvalené nohy. Několikrát týdně běhám, kdybych si ale měl pro sebe vybírat atletickou disciplínu, která by mě zajímala, tak bych spíš volil třeba oštěp,“ zamýšlel se. Do tajů atletiky pak chtěj nechtěj pronikl coby rozhodčí následující skokanské exhibice.

Ta přilákala hlavně dospělé návštěvníky, které zaujala nezvyklá výzva a to, jestli při úpravě délky rozběhu skočí děvčata- reprezentovaná Jiřinou Ptáčníkovou stejně jako mužské pole, které bylo navíc znevýhodněno neohebnou tyčí. Tipy, že slabší pohlaví je přece jen slabší vyhrály. Nejlépe si vedl Jan Kudlička, který své pokusy zastavil na výšce 370 cm a už na začátku se netajil tím, že mu jde o to, uhájit čest mužské části startovního pole. Druhý Balner pokořil o deset centimetrů méně a místní kladenský borec Lukáš Posekaný překonal 340 cm. Jiřina Ptáčníková se naoko spokojila s 280 centimetry. Celé klání vtipně komentoval mladý kajakář Prskavec, kterého více než výkony zajímal emocionální a estetický vklad borců do jednotlivých skoků a úsměvně vylepšil i sem tam některá pravidla pro rozhodčí.

Už během exhibice se v prostoru před hlavním stanem Atletiky pro děti scházeli školáci, kteří se chtěli zúčastnit štafety České spořitelny na 8×50 m. Zájemců bylo tolik, že se běželo na několikrát a stadion měl v jednu chvíli až „vánoční“ atmosféru. Proč to? Skoro stovka zúčastněných dětí, které byly do jednotlivých štafet rozřazeny podle barevných náramků s drobnými rolničkami, tak vehementně mávala na pana fotografa, až rozcinkala celý prostor startu. Pro děti byly připraveny nejen pěkné medaile s grafikou našeho projektu, ale i drobné dárky generálního partnera Českého Atletického svazu- České spořitelny.

Závěrečná hodina sportování pak už patřila všem malým návštěvníkům, kteří si mohli vyzkoušet dětský atletický víceboj. Mnozí rodiče se netajili s tím, že naše akce už cíleně vyhledávají a rádi na ně s dětmi chodí. Někteří pak míří rovnou do našich přípravek.

Atletické přípravky nejdete v současnosti při více než 250 oddílech a klubech po celé České republice. Navštěvuje je kolem 15 500 dětí, dalších 10 tisíc dětí atletí díky dalším spřízněným projektům v dalších subjektech jako základní školy nebo DDM. Projektu se podařilo vyškolit i přes 500 trenérů, kteří dále propagují myšlenku atletického sportování šitého na míru nejmenším.

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory