zpět na aktuality

‘Křtíme’ první atletické školní přípravky

„S velkou radostí oznamujeme, že naše nově vzniklá atletická přípravka Polešovjata ZŠ Polešovice při AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště zahájila svou přípravu. První tréninky se nesly v duchu seznamování a her a rozdány byly atletické tréninkové deníky,“ napsala nám trenérka a učitelka Renata Šimková.

Přípravka má dvě skupiny, první je určená prvňáčkům a druháčkům a čítá 26 dětí, druhá skupinka pro děti od devíti do 11 let, chodící do 3.- 5. třídy, má 28 sportovců. Prozatím se každá skupinka schází jedenkrát týdně na 1,5 hodiny.

„Přípravka vznikla díky projektu Atletika pro radost I., ochotě hradišťského atletického klubu a aktivitě ZŠ Polešovice, která nám poskytuje veškeré zázemí a my tak můžeme trénovat na domácí půdě,“ napsaly nám Renata Šimková a Zuzana Nedorostková.

Ve škole najdete i větší skupinu dětí, které se v minulosti věnovaly atletění na prvním stupni v rámci projektu Atletika pro děti do škol. „Děti se i na druhém stupni chtějí atletice na rekreační bázi věnovat, takže se rádi zapojíme i do dalších projektů.,“ plánují polešovičtí další spolupráci.

Veškeré informace o vzniku projektu Atletika s radostí I. najdete ZDE. Do projektu se už nelze v současné době zapojit. O případném rozšíření vás budeme včas informovat.

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory