zpět na aktuality

Mikulášský vláček! Zastávka Orlíkoviny!

„Mikuláš s čertem a andělem přišel k vyškovským Orlíkům o den dřív. I když už jsem dospělá, moc jsem se na ně těšila, protože jsem věděla, že budou rozdávat dobrou náladu a bude veselo. Orlíkoviny zahájil starosta Orla Jaromír Zbořil, který všechny Orlíky a jejich rodiče přivítal. Funkce moderátora se výborně zhostila naše skvělá trenérka Janička Szabová (čerstvá držitelka ceny Jana Hona), která po celou dobu bavila Orlíky tancem a vtipnými soutěžemi. A tak se tancovalo, pělo, ale také dovádělo. Čert se snažil chytit nějakého Orlíka do pytle, ale Orlíci běh trénovali, tak čertovi rychle utekli. Ti Orlíci, kteří čertovi moc nevěřili, vzal za ruky hodný anděl a dodával jim odvahu. Nejtajemnější byl Mikuláš. Mnoho Orlíků přemýšlelo, z které krajiny k nim dorazil. Když se Mikuláš svezl v tanečním vláčku, bylo jim jedno, jestli se spustil z nebe, nebo přiběhnul z jiné planety, zapomněli na to a bavili se s ním.

Zábavy bylo opravdu spousta. Orlíci – gymnastky, které na svém vystoupení dokázaly sobě, rodičům i všem ostatním, že jsou šikovné a předvedly krásné čertíky, kotouly i stojky. Bavili se rodiče, kteří rádi viděli své děti hravé a šťastné. Bavili se trenéři a jejich svěřenci, protože jsou všichni super parťáci.

Důležité je, že Orlíci na sobě po celý rok pracují a jezdí po závodech, a tak si zaslouží vyzvednout a ohodnotit. Proto Mikuláš, čert a anděl využili této příležitosti a rozdávali všem Orlíkům (i neorlíkům) dárečky a těm nejpilnějším mimo jiné překrásné žluté čepičky, které háčkovaly a pletly trenérky, maminky a babičky, za což jim moc děkujeme. Orlíkoviny jsme pořádali letos druhým rokem a věřte, pro mě to byl neopakovatelný zážitek," napsala nám o povedené akci vyškovského Orlíku jeho trenérka, Anna Málková.

Generální partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory