zpět na aktuality

Představujeme atletické školní přípravky: ZŠ Školní, Kaplice

„Naše škola spolupracuje už několik let s atletickým oddílem Sokol České Budějovice. Nejlepší atleti naší školy pravidelně startují v barvách Sokola jak na krajských soutěžích, tak i na MČR. Spolupráce se Sokolem se ještě rozšířila zavedením atletické školní přípravky na naší škole,“ představují svou atletickou historii na úvod kapličtí.

Atletická školní přípravka začala na škole fungovat od poloviny září minulého roku a bylo do ní vybráno 27 sportovně nadaných dětí. „Děti 'atletí' dvakrát týdně vždy hodinu a půl. Na naše tréninky se chodí pravidelně dívat i jejich rodiče,“ popisuje Vladimír Kratochvíl, který nám info o fungování atletické školní přípravky zaslal.

„Naším přáním je, aby děti měly radost z pohybu, formou hry jim chceme nenásilně ukázat jednotlivé atletické disciplíny. Velkým přínosem pro fungování AŠP na škole bylo školení pro trenéry, které proběhlo počátkem října v Nymburce. Věřím, že tento projekt bude v Kaplici úspěšný a o našich mladých atletech ještě v budoucnu uslyšíme,“ uzavírá Vladimír Kratochvíl ze Základní školy Školní v Kaplici.

Generální partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory