zpět na aktuality

Radničtí se neztratí

„V sobotu 11. března se kvarteto našich žáků zúčastnilo v přetlakové hale v Praze na Strahově krajského přeboru atletických přípravek. Všichni si vedli skvěle, ať už byl výsledek jakýkoli, neboť na dvousetmetrovém oválu zanechali úplně všechno, hlavně při běhu na 600 metrů. Už jen úroveň závodní haly musela v dětech navodit pocit předstartovního chvění a určitě nelžu, že to pro všechny to byl mimořádný zážitek. Úspěšnými vyslanci naší školy, i letos založené atletické přípravky, byli Barča Tesařová, Terka Benešová, Pepča Turek a Roman Střeleček.

Nejlépe si vedla nejmladší účastnice naší výpravy, Bára Tesařová, která ve sprintu na 60 metrů díky lehké předstartovní nervozitě skončila "až" sedmá, ale na překážkách i na šestistovce obsadila famózní 4. místo. Horní polovinu startovního pole ve svých disciplínách obsazovali také oba chlapci. Bojovala i Terka Benešová a pokud ve svém úsilí vytrvá, jistě se i ona dočká dobrých výsledků. Už teď se můžeme těšit na závody v Plzni pod širým nebem,“ napsali nám ze ZŠ Radnice, kter se letos zapojila do projektu Atletika pro radost I.

V Radnici se pilně atletilo celou zimu. „Zimní období nám zpestřila dvojnásobná účast našeho garanta AC Falcon Rokycany na našich trénincích, konkrétně pana Michala Šůchy, který se v únoru přijel na jeden z našich tréninků podívat, a když zjistil, že to s námi má smysl, tak v březnu dorazil i s figurantem Markem Štochlem. Více než třem desítkám dětí předvedli ukázkové atletické rozcvičení, dokonalé zvládnutí běžecké abecedy, starty z různých poloh a posilovací cvičení na HSS na bosu. Zábavné pro děti a inspirativní pro nás trenéry,“ doplňují radničtí.

Generální partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory