zpět na aktuality

Testují se už i malí atleti z Děčína a Jílového

„SK Atletika pro děti z Jílového i Děčína podstoupila v pondělí 24. dubna první disciplínu ze soutěže 'Testování 2017' a to běh dle věkové kategorie na 20 m, 30 m a nebo 50 m.

Ve zmíněné pondělí se nám sešlo celkem 81 dětí ve třech tréninkových skupinách. Před zahájením testů, jsme se společně rozklusali, rozcvičili a dali jsme si pár rovinek aby nám to lépe běhalo, a pak jsme se vrhli do samotného běhu. Každý měl jeden zkušební běh než jsme začali naostro. Měřili jsme každému tři časy a vybrali jsme ten jeden nejrychlejší, který zapisujeme do kartiček.

Jednotlivé disciplíny jsme si rozvrhli do jednotlivých dnů, aby se nám sešlo pokud možno co nejvíce dětí. V úterý jsme pokračovali testováním u atletických školiček, kdy se nám sešlo jen 20 dětí, neboť nám počasí moc nepřálo.

U školičky jsme si nejprve zahráli na Mrazíka, potom jsem si ještě všichni zaběhli jedno kolečko na stadionu- 150 m a společně jsme se vystřídali na rozcvičce. Každý šel po jednom do kruhu a předvedl cvik a ostatní opakovali. Holčička vždy vybírala chlapečka a chlapeček holčičku… Po rozcvičení opět pár rovinek na rozběhání, potom jsme seřadili děti do dvojic. Dvojice vybíhaly na signál- písknutí a dobíhaly k barevnému kloboučku, kde končil 20 m každý ve své vyznačené dráze. Každá dvojice měla zkušební běh a poté následovaly tři běhy na čas a opět jsme vybrali ten nejrychlejší, který se zapíše do kartičky. Na konci testování jsme si ještě zazávodili 2x na 150 m v daných dvojičkách. Na samotném závěru tréninku jsme si rozdali dobrůtku, plácli jsme si a společně jsme se rozloučili.

Máme naplánovány i další termíny testování a věříme, že i přes nabitý program se nám povede otestovat do konce projektu všech cca 170 dětiček,“ napsala nám trenérka Ludmila Rychnovská z SK Atletika pro děti.

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory