zpět na aktuality

Rozchodit Vyškov se podařilo

„To sportovci – chodci oslavovali svátek svojí atletickou disciplínou, protože atletický oddíl Jednota Orel Vyškov jim připravila 1. ročník chodeckého závodu pod názvem „ROZCHODÍME VYŠKOV“, který je zařazen do Moravsko–Slovenského chodeckého poháru. Závodu se zúčastnilo 61 chodců z Moravy a Slovenska. Pro vyškovský oddíl je potěšující, že na startu stálo 41 Orlů od těch nejmenších až po veterány.

Jak to všechno začalo? Nejdřív byl sen. Sen o oddíle, který bude trénovat chůzi, atletickou disciplínu, která je jedna z nejtěžších a která má své kouzlo. A pak musela přijít vůle. Vůle je nesmírné úsilí, kdy se sny mění na možné. A skutečností je, že v oddíle v současnosti alespoň 50 dětí trénuje chůzi a to s radostí. Proto jsme se rozhodli pořádat pro naše malé chodce i závody. A jak to dopadlo? Svědčí o tom výsledky…

Na závěr by chtěla napsat, že člověk nemusí být ani malířem, aby viděl ve tvářích všech těch, kdo tam byl různé pocity. Já v tvářích organizátorů viděla spokojnost z povedeného závodu, ve tvářích rozhodčích dokonalé soustředění a spravedlnost, ve tvářích fanoušků pokoru nad sportovní chůzi a obp k malým závodníkům. Nakonec to nejlepší. Všichni závodníci – chodci, měli při závodu ve tváří patrnou nesmírnou vůli zdolat každý metr rychle a čistě, viděla jsem i velkou úlevu, když se to povedlo. A radost z vítězství nad soupeři, ale i nad sebou samými…" napsala nám z vyškovského Orla Anna Málková.

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory