zpět na aktuality

Vítězové Soutěžního testování s Hollandia: Máme radost!

Malí atleti z přípravky při oddíle SSK Vítkovice příjemně překvapili. Jedenácti jejich dětem se podařilo umístit na předních místech v jednotlivých kategoriích a tak se mohou těšit na piknik, který u nich uspořádá forma Hollandia. Jak se ve Vítkovicích testovalo, na to jsme se zeptali trenérky Romany Grómanové.

Jaké jsou pocity vítězů sportovní části naší letošní korespondenční soutěže?

Samozřejmě máme z vítězství všichni velkou radost. Ani jsme to nečekali. Chtěli jsme dětem zpestřit trénink a umožnit jim, aby si změřily síly s dětmi z jiných přípravek.

Kolik dětí se zúčastnilo?

V naší přípravce máme 420 dětí v 15ti skupinách. Ne všem dětem se podařilo splnit všechny disciplíny. Takže jsme zasílali kompletní výsledky od 203 dětí.

Jak sportovní výkony vašich malých atletů hodnotíte?

Tím, že máme v přípravce tolik dětí, tak se téměř vždy najdou nějaké hodně šikovné, které dokážou zabodovat. Navíc výkony u takto malých dětí jsou ještě docela proměnlivé. Takže pokud to teď někomu nevyšlo, může to být příště úplně jiné a určitě lepší… V tomto věku děti rády soutěží a snaží se do toho dát všechno. Taky motivace bojovat o prvenství je velká. No a ve finále jsou to i ty odměny.

Co děti nejvíc bavilo?
Každá disciplína má něco do sebe. Někdo má rád sprintíky, někdo házení, jiný zase skákání. Je to různé. V každém případě je fajn, že v této soutěži bylo od každého něco.

Poslali jste i velmi pěkná závěrečná fota. Co přesně zobrazuje to, které doprovází tento 'minirozhovor'.

Ano, fotka je originální. Trenérky a děti vytvořili na dráze postavu malého atleta, který běží do cíle.

Jak se vám jako trenérce soutěž líbila?

Soutěž je pěkná a je to zpestření tréninků, které přes školní rok probíhají. Je fajn, že každé dítě, které se soutěže zúčastnilo a bojovalo, dostane odměnu ve formě boxíku na jogurty.

Jak se těšíte na piknik Hollandia, který jste vyhráli?

Na piknik se těšíme. Ještě nevíme, co nás přesně čeká, ale aspoň to bude pro všechny překvapení.

Co má vaše přípravka v nejbližší době ještě v plánu?
Než ukončíme školní rok, čeká nás spoustu akcí: soutěž družstev přípravek, závod Čokoládová tretra, semifinále Čokoládové tretry, kde nám již startují tři děti. Následně pak Zlatá tretra. Přes prázdniny pro děti pořádáme pět příměstských táborů, letní soustředění a pro zájemce spoustu letních tréninků.

Ještě jednou gratulujeme a děkujeme za skvělou účast v soutěžním klání.

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory