zpět na aktuality

Letní Aháčci

Ve druhém červencovém týdnu se vydali Aháčci a Rysáčci z AK AHA Vyškov na letní soustředění do areálu Skiland v Ostružné. „Krásný sportovní areál nám dával spoustu možností k letnímu tréninku, družstva Vítězů a Bolťáků bojovala o každý bod, vteřinu či centimetr v jednotlivých soutěžích a ani kapitánky – trenérky se nenechaly zahanbit.

Ale nejen atletikou živ je člověk, a proto jsme k atletickým tréninkům přidali i další sporty, zvládli jsme hravé posilování v tělocvičně, turnaje ve vybíjené, ruských kuželkách či ping-pongu. Soutěžili jsme i ve vědomostní hře, samozřejmě se sportovní tématikou. Ti odvážnější vyzkoušeli i akrobacii na bungee-trampolínách. Součástí programu byl i pěší výlet do krásné přírody Jeseníků. Odměnou za zdolané kilometry nám byla nejen bobová dráha v Petříkově, ale i hrsti plné sladkých borůvek.

Všechny děti musím pochválit, neslyšeli jsme žádné: „Nechci, nemůžu, neumím…“ a podobně, všichni se ochotně zapojili do všech her a soutěží, a zkoušeli i nové, pro ně třeba dosud neznámé sportovní disciplíny. Oba týmy bojovaly velmi srdnatě a vyrovnaně, přesto jsme se po sečtení bodů nestačili pit! Celkově měly oba týmy přes tisíc bodů a Bolťáci“zvítězili pouze o čtyři bodíky!!! Letní soustředění v Ostružné se vydařilo a všichni už se těšíme na to příští," napsala nám z Vyškova trenérka Markéta Plevova.

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory