zpět na aktuality

DVD Atletika pro děti

DVD vytvořil autorský kolektiv pod vedením koordinátorky projektu, Ivety Rudové. Dále spolupracovaly: Casri a několik oddílů, které nás nechaly zmapovat své tréninky.

Stejně jako celý projekt, i DVD je rozděleno na tři hlavní části: atletická školka (děti 5 – 7 let), atletická minipřípravka (děti 8 – 9 let), atletická přípravka (děti 10 – 11 let).

V jednotlivých částech navštívíte tréninky malých atletů, ale třeba i závody a soustředění. Pod trenérskou pokličku nahlédneme v pražských oddílech SK ZŠ Jeseniova, USK Praha, SK Kotlářka a Atletika Knoflík. Zkušení trenéři pro vás připravili příklady jednotlivých cvičení, her i ucelených pohybových aktivit. V částech věnovaných minipřípravce a přípravce pak má svůj prostor i ukázka nácviku techniky základních atletických disciplín: běhu hladkého a překážkového, skoku dalekého, hodu kriketovým míčkem a štafetového běhu. Na závěr se podíváme na specifika tréninku v tělocvičně a povíme si něco o organizaci a typech závodů pro nejmenší atlety. Odbornými garanty byli vysokoškolský pedagog a autor řady publikací Aleš Kaplan, předsedkyně metodické komise ČAS a pedagožka Jitka Vindušková a trenér Petr Šarapatka.

Film doplňuje brožurku Atletika pro děti a stejně jako ona i DVD poputovalo po jednom kuse ZDARMA do oddílů, které jsou přímo do našeho projektu zapojeny.

DVD už není aktuálně k dispozici. Jenotlivé kapitoly jsou zveřejňeny na YOUTUBE – najdete je v sekci METODIKA.

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory