zpět na aktuality

Fanděte s námi kontinentům!

Soutěž, která bude probíhat od konce října až do května příštího roku, je určená pro týmy z oddílů a klubů zapojených do projektu Atletika pro děti a pro školní atletické přípravky, které s námi atletí v rámci projektu Atletika pro radost I. (Pro děti zapojené do projektu Atletika pro děti do škol vyhlásíme v podzimním termínu jinou, samostatnou soutěž.)

Protože víme, že máte vždy plné hlavy nápadů, připravili jsme pro vás následující výzvu: vymyslete pro děti alespoň jeden trénink, který bude inspirovaný jedním ze čtyř zúčastněných kontinentů. Tedy Evropou, Amerikou, Asií/Oceánií/Austrálií a Afrikou.

Kdy a kde budeme atletit?

EVROPA: říjen – listopad

AMERIKA: prosinec – leden

ASIE, OCEÁNIE a AUSTRÁLIE: únor – březen

AFRIKA: duben – květen

S malými atletíky třeba můžete vyzkoušet dětské hry, které se na daném kontinentu hrají, inspirovat se známými sportovci, kteří je reprezentují nebo prostě jen ozvláštnit svůj běžný trénink zapojením věcí, které jsou pro daný kontinent typické.

Jaký výstup od vás očekáváme? Budeme se těšit na fotky, videa, prezentace, obrázky, básničky, které vaši atleťáckou pouť po světě zachytí.

A rádi vás za vaši snahu odměníme. Už v registračním balíčku vám zašleme certifikát o účasti v projektu a 1 – 2 trička pro zapojené trenéry. Ti se také mohou těšit na dva lístky přímo na Kontinentální pohár, o lístcích pro malé atlety se zatím ještě jedná. Děti od nás po skočení každého dvouměsíčního bloku, věnovaného jednomu světadílu, obratem dostanou kartičky s podpisy patronů jednotlivých kontinentů a úplně na konci, v červnu, se mohou těšit na hezké ceny. Zvlášť odměníme i nejaktivnější přípravky.

Zapojit se můžete po registraci, kterou uzavřeme v pátek 20. října. Do té doby nám zašlete na adresu: irudova@atletika.cz potvrzujicí email o vaší účasti. Do předmětu napište: Fandíme kontinentům a připojte následující údaje:

– NÁZEV VAŠÍ PŘÍPRAVKY

– KONTAKTNÍ OSOBU (jméno a příjmení, email a mobil) + údaje (jméno a příjmení) druhého trenéra (pokud vedete skupinku ve dvou)

– POŠTOVNÍ ADRESU– na tu zašleme registrační balíček s certifikátem a s maximálně dvěma tričky pro trenéry (uveďte jaká trička chcete např.: dámské S, pánské XL)

Odhad, KOLIK DĚTÍ SE pravděpodobně ZÚČASTNÍ

Napište nám také, jestli MÁTE ZÁJEM O 2 LÍSTKY pro dospěláky do Ostravy a upřesněte jestli na 8. nebo 9. září.

Začneme v Evropě! Až do konce listopadu se tak budeme těšit na vaše nápadité výstupy z evropského atletění, které zasílejte na výše zmíněnou adresu (opět do předmětu napište Fandíme kontinentům). Všechny zúčastněné děti obdrží na konci "evropského období" kartičku s osobností z řad evropských olympijských vítězů, mistrů světa či mistrů Evropy. Kdo to bude, se dozvíme během listopadu, kdy budou oficiálně představeni i další patroni jednotlivých kontinentů. Trenéry prosíme, aby při „kontinentálních aktivitách“ měli na sobě tričko, které od nás dostanou a "objevili se" i na zaslaných fotkách.

Další informace a upřesnění k projektu Fandíme kontinentům budeme zveřejňovat průběžně. Sledujte naše webové stránky a FB!

Generální partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory