zpět na aktuality

‘Povídání se sportem’

Církevní mateřská škola Studánka letos zahajuje již třetí ročník úspěšného projektu 'Povídání se sportem'. Projekt je zaměřen na ty nejmenší, kteří se sportem teprve začínají.

„Rádi bychom děti seznámili s co možná nejvíce sportovními odvětvími aby, až přijdou do školy, měly už lepší představu o tom, jaké sporty existují a jakému by se třeba chtěly věnovat. Potvrdilo se nám, že spolupráce s profesionály je pro děti velkou motivací a jejich úspěchy velmi inspirativní,“ říká ředitelka školky paní Magda Vlčková.

'Povídání se sportem' se realizuje formou návštěv úspěšných profesionálních sportovců ve školce, kteří dětem daný sport představí, ukážou vše potřebné, co se pro daný sport používá a hlavně dětem umožní si daný sport i vyzkoušet.

„Třetí ročník zahájila legendární atletka paní Jarmila Kratochvílová. Tato vynikající běžkyně děti seznámila se svou atletickou disciplínou, ukázala jin například tretry, v kterých se závodí nebo medaile, které vyhrála. Děti se učily s paní Kratochvílovou správný start. Běhaly a cvičily celé dopoledne,“ popisuje náplň návštěvy paní Sylva Huraitová. O návštěvách si v mateřince vedou i deník, teď do něho přibyly další zajímavé stránky věnované právě Jarmile Kratochvílové. Atletika pro děti akci podpořila zapůjčením sportovního vybavení.

„V nejbližších dnech nás čeká návštěva Josefa Dresslera, vynikajícího českého cyklisty nebo návštěva hokejového klubu – Rytíři Kladno,“ přiblížila Huraitová další plány a program, který děti v rámci zajímavého projektu čeká.

Projektu se doposud zúčastnili tito sportovci:

Viktor Ujčík – lední hokej, Amálie Hilgertová – kanoistika, Lenka Marušková – sportovní střelba, Karel Kesl – karate, Jana Mirjam Křížková taneční skupina YALLA, FC Tempo Praha – fotbal, Dostihy Chuchle – návštěva dostihů v Chuchlí, Imrich Bugár – atletika, Vojtěch Franěk, Jan Vacek – paralympionici v plavání, Antonín Panenka – fotbal, František Rón– basketbal, LTC Modřany – tenis, Lenka Oulehlová – moderní gymnastika, Olga Šípková – aerobic, EAGLES – baseball, Golf club Hodkovičky – golf, Jarmila Kratochvílová – atletika

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory