zpět na aktuality

Známe vítěze Podzimních štafetových hrátek!

Někteří poslali jen výsledek nejlepší oddílové štafety, ale většinou jste posílali všechny výsledky. Každopádně k nám doputovaly zaběhnuté časy celkem 160 štafet! Nejvíce jich pochopitelně bylo z velkých oddílů: Vojtěch Holoubek ze Staré Boleslavi poslal výsledky 19 štafet, malí atleti z Človíčku Praha se rozdělili do 14 štafet a ve Spartaku Praha 4 postavili štafet dvanáct. Z oddílů, které poslaly více štafet, jsme vybrali vždy tu nejrychlejší. Časy jsme nezaokrouhlovali.

A jak to dopadlo? Většina štafet dosáhla časů mezi 40 a 50 s. Jen jedna štafeta se dostala pod 40 (skoro pod 39!) a stala se vítězem a to: AK Šternberk

Štafeta složená z ročníků 2008/9, jmenovitě: Julie Machalová, Barbora Vojtášková, Jana Romaněnko, Jiří Obšil, Václav Šíma, Daniel Dolník, Ondřej Pospíšil a Jan Rychtecký, dosáhla času 39, 03 s. Moc gratulujeme dětem i trenérce Alexandře Učíkové a zasíláme londýnský štafetový kolík.

Bločky a odznáčky poputují do dalších oddílů, jejichž štafety se umístily na dalších 10ti místech:
AK E. Zátopka Kopřivnice, trenérky Dana Holubová a Miroslava Udvarosová, výkon: 41, 33 s
Atletika Neratovice, trenérka Michaela Kučerová, výkon: 41, 37 s
TJ Jiskra Zruč nad Sázavou, trenéři Lukáš Gabko a Zdeněk Svoboda, výkon: 42, 29 s
Atletika pro děti – TJ Sokol Kolín, trenérka Kateřina Ledašilová, výkon: 42, 92 s
ŠAK Novoborská – Minipřípravka A, trenérka Karolína Hrodková, výkon: 43, 03 s
Spartak Praha 4, trenér David Kocánek, výkon: 43, 50 s
TJ SK Čéčova Č.Budějovice, trenérka B.Váňová, výkon: 43, 6 s
SKP Nymburk, trenér Petr Majdloch, výkon: 44, 2 s
Hvězda Pardubice, trenérka Martina Slejšková, výkon: 44, 28 s
AC TEPO Kladno, trenérka Ivana Jedličková, výkon: 44, 40 s

Jen těsně utekla první desítka dalším štafetám, které všechny běžely pod 46 s a to: Polešovjata, TJ VS Tábor, Minipřípravka z Hradce Králové, nejrychlejší Jaguáři z Atletiky Stará Boleslav, fialová štafeta z SK Jeseniova Praha, Éčko z AC Moravská Slávia Brno, Atletika Žamberk, Atletika Človíček, skupinka B z TJ Sokol Královské Vinohrady a SK Přerov. Do těchto oddílů pošleme nálepky v naší grafice (8 ks pro nejlepší štafetu).

Jsme moc rádi, že se vám štafetění líbilo, což je vidět i z ohlasů, které jste posílali:

„Do "jeseňáckých" štafetek se zapojily všechny naše přípravkové skupiny a to od dětí z mateřinek až po ty nejstarší – čtvrťáky. Všechny děti si to parádně užily, a to nejen díky pěknému počasí, které jsme v říjnu ještě stihli, ale hlavně proto, že to byla prima zábava a pěkný závod," napsala trenérka Vendula Velcová z pražské Jeseninky.

„Zdravíme i my z Morenďácké přípravky a moc děkujeme za super nápad! Štafeta všecky moc bavila a atleťáci do toho dali úplně všecko," píše Dominika Coufalová z AC Moravská Slávia. Ze Žebráku napsala trenérka Jitka Perglová: „Byla to výborná příležitost probrat s dětmi mistrovství v Londýně a užít si "závodního ducha" v boji o londýnský štafetový kolík!" Poslední ohlas je od již zmíněného trenéra Holoubka: „Opět se potvrdilo, že soutěžení na dálku s ostatními oddíly v rámci tréninku není na škodu, ba právě naopak. Děti byly nadšené, dávaly ze sebe maximum a také si navzájem hodně fandily, u nově vzniklé skupinky vzešlé z letošního náboru se navíc lépe seznámily“.

A že se snažili i ti nemenší, dokládá zpráva od brněnské trenérky Jany Jeřábkové: „Děti jsou sice ročníky 2011, 2012, takže nepředpokládáme, vzhledem k jejich krátkým nožičkám, umístění na předních příčkách v soutěži o štafetový kolík, přesto však do štafety daly všechno a snažily se podat co nejlepší výkon."

Ještě jednou moc děkujeme za vaše došlé zprávy, fotky či videa!!!

VELKOU FOTOGALERII NAJDETE ZDE.

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory