zpět na aktuality

Má to smysl

V sobotu 9. prosince se ve Stromovce uskutečnilo Mezikrajové utkání staršího žactva. „Ve výběru Ústeckého kraje byli i naši překážkáři. Aleš Slouka (na obrázku stojící vpravo) je již zkušeným závodníkem. Účastnil se dvou Olympiád dětí a mládeže a několika mezikrajových utkání. Pro Vaška Čečrleho to byla ale premiéra ve výběru a v jakékoliv konfrontaci s republikovou úrovní atletiky. Bylo to vyvrcholení jeho dosavadní kariéry. Jak dlouho trvá?

Vašek byl naším prvním členem atletické školky, Atleťáčku. Když jsme jej v roce 2006 zakládali, Vaškovi byli 4 roky. Za těch jedenáct let, které jsme spolu strávili na ovále a v tělocvičně, v lesoparku Kyselka a na každoročních soustředěních, jsme toho spoustu zažili. Okamžiky legrace, ale i strachu… to například když na mě v lanovém centru ve výšce 10 metrů volal: „Tlenéle, kam mám dát ty dva zajišťováky?“ Nebo dobu léčení různých růstových neduhů. Vašek je velmi osobitý atlet, velmi hyperaktivní, je svůj. I když nám kolikrát lezl opravdu krkem, máme ho rádi.

Stejně jako Aleše, který chodí na atletiku od osmi let. Oba kluci během svého působení natáhli na atletiku spoustu dalších kamarádů, někteří zůstali, většina odešla. Oni zůstali a v sobotu si hezky zazávodili. Bylo vidět, že jsou sakra nervózní, ale bylo taky vidět, že jsou na sebe hrdí a že jsou šťastní. Příští rok bude Vašek dorostencem a docela se na to těší. Jsem rád, že jsme součástí jejich dětství. Atletické školky mají smysl," napsal nám pěkné zamyšlení trenér AK Bílina Jiří Nechvátal.

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory