zpět na aktuality

Posíláme odměny malým štafeťáčkům!

Zúčastněným školám zasíláme „štafetový balíček“, obsahující 1-2 kusy štafetových kolíků, sadu startovních čísel a diplomy. Vzhledem k tomu, jak je ale pošta před Vánoci zahlcená, tak poprosíme o trpělivost. Ceny jsou inspirované soutěží Štafetový pohár, kterého se letos některé ze škol i zúčastnily. Pokud přesně nevíte, co Štafetový pohár je, dozvíte se to nejlépe na webové stránce www.stafetovypohrar.cz

Náplní naší 'soutěže' bylo si v rámci hodin tělesné výchovy „zaštafetit.“ Tedy zařadit jakoukoliv formu štafety bez předávacího předmětu nebo s ním. Jak se s tím děti a jejich učitelé popasovali, se můžete podívat ve fotogalerii níže.

Děti podle ohlasů učitelů soutěž uvítaly. Štafeta je oblíbenou atletickou disciplínou a její nácvik a soutěže přinášejí malým dětem mnoho vzrušujících zážitků. Vždyť soutěží celé družstvo! „Děti se poprvé seznámily se štafetovým kolíkem. Procvičili jsme si techniky předávání a nakonec jsme si vyzkoušeli štafetový závod nanečisto. Máme totiž v plánu vánoční závody v podobě štafet a člunkového běhu," napsala nám například paní učitelka Kristina Smetanová ze ZŠ Kosičky.

Hlavní je, že všechny soutěžení bavilo a děti se něco nového naučily. „Ve hře "Hlava honí ocas" si žáci uvědomili pojmy- první, druhý, poslední. Pak jsme začali s nácvikem štafetového běhu. Každý věděl, kde je jeho místo a kolikátý běží. Zpočátku se dětem moc nedařilo. Předávky kroužků nebyly přesné. Po několika pokusech se zadařilo téměř všem. Děti měly radost a soutěžit ve štafetě by chtěly každou hodinu," připsala paní učitelka Šikýřová ze ZŠ Havlíčkova v Litoměřicích.

V Zeměších si velmi vtipně předávali figurky z vánočního betlému, jinde bylo štafetění inspirováno Mikulášem- běhala se čertovská štafeta s očásky nebo mikulášskou holí- plaveckou nudlí. Ba došlo i na štafetu Járy Cimrmana. 🙂 Prostě byli jste tvořiví jako vždy!

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory