zpět na aktuality

Ta nejlepší fota z prvního pololetí školního atletění

Velmi děkujeme všem školám zapojeným do projektu Atletika pro děti do škol, které zaslaly příspěvků více a pravidelně nás o své činnosti informují. Také nás velmi potěšila kvalita některách fotografií. V příloze najdete seznam, ve kterém se můžete podívat, jak na to s příspěvky jste. Popřípadě nám vaše info a pár fotografií ještě můžete zaslat do konce ledna.

Za všechny zajímavé textové příspěvky publikujeme ten ze ZŠ Pyšely, protože více méně shrnuje to, co jste podnikali všichni. „Děkujeme za zaslání materiálů a diplomu s první medailičkou. Byl vyvěšen na čelní stěnu a pod ním jsme se sešli, abychom se domluvili, co všechno nás čeká s Atletikou pro děti.

Jsme středně velká škola, tak velká, že se všichni známe, a tak sledujeme kamarádsky i naše sportovní úspěchy. Letošní školní rok jsme začali naše soutěžení právě atletikou, byly to závody atletické všestrannosti ve Vlašimi. Naše škola získala velmi dobré umístění a Péťa měla druhé nejvyšší celkové skóre.

Co je ale pro naši třídu důležité: od začátku záři jsme zopakovali běžeckou abecedu, rychlostní cvičení, nízký a vysoký start, hod míčkem a posilovací cvičení a poté jsme si zazávodili mezi sebou.

Po získání DVD Atletika pro děti do škol a spolu se zhoršením počasí, jsme se schovali do sokolovny a vyzkoušeli jsme lavičky, sedy, lehy, švihadla, švédskou bednu a žíněnky. Drobně jsme opravili běžeckou abecedu do níž jsme zařadili cviky pozpátku (legrace!), vyladili jsme detaily při nízkém startu, ale nejvíce jsme se poučili v metodice nácviku hodu míčkem s rozběhem.

Jsme zase o něco silnější, rychlejší a chytřejší. A za to děkujeme i vám," shrnula všechno to, co s dětmi stihla paní učitelka a trenérka Ilona Vaculíková.

Ke stažení

seznam_na_web_k_2.1..pdf 08. ledna 2018

Generální partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory