zpět na aktuality

Špotáková: Fanděme spolu Asii a Oceánii!

„Co se týče mě osobně, tak Asie a její kultura jsou mi velmi blízké a vždycky jsem tam ráda závodila. I proto udělám vše, abych mohla ještě závodit na OH v Tokiu v roce 2020. V Austrálii a Oceánii jsem bohužel nikdy nebyla, ale jsem si jistá, že tam jsou moc milí lidé, byť jim je naše kultura dost vzdálená," popisuje světová rekordmanka v hodu oštěpem své vazby k oblastem, nad kterými přijala patronát.

„Pro mě je část světa, kterou jako patronka projektu Fandíme kontinentům podporuju, bezesporu nejzajímavější. Asie a Oceánie jsou tak obrovské a různorodé části světa, že je velmi těžké to shrnout. Ale berme to jako výzvu pro nás, abychom se o nich něco dozvěděli," vyzývá světová rekordmanka v hodu oštěpem a připomíná, že Asie je největší kontinent světa a do Oceánie patří přes 20 tisíc ostrovů!

Špotáková si uvědomuje, že navzdory velikosti oblasti, kterou budou zastupovat, nebudou zřejmě asijští a oceánští atleti patřit k favoritům Kontinentálního poháru. O to více si však zaslouží, abychom jim fandili. „Pojďme jim v září společně ukázat naši podporu a taky to, že jsou u nás v Česku také fajnoví a milí lidé. Prostě udělejme vše, aby se u nás cítili dobře a dobře se jim tady závodilo," vyřizuje patronka třetího "kola" našeho atleťáckého cestování.

FOTO: http://www.ostrava2018.org/

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory