zpět na aktuality

Polešovická přípravka na Štafetovém poháru

Více nám napsaly paní učitelky a trenérky Šimková a Hasoňová.

„Po halové atletice čekalo na naše malé atleťáky na konci dubna okresní kolo štafetového poháru. Tentokrát reprezentovaly děti školu a skoro celý tým tvořily právě děti z přípravek. Po loňském 2. místě a postupu do krajského kola jsme i letos věřili, že opět uspějeme.

Nejprve se běželo 8×100 m mladší kluci a holky dohromady, starší to stejné a nakonec dvakrát (běh A,B) 8×200 m smíšené. Klání se uskutečnilo za krásného slunečního počasí v Uherském Hradišti na atletickém stadionu a zúčastnilo se ho 11 škol z celého okresu.

Naše mladší štafeta – 2. až 3. třída (štafeta 8 x 100m) vybojovala krásné bronzové medaile. Starší (4.- 5. třída) obsadili v běhu na 8 x 100m 4. místo. Smíšená štafeta A potom dokonce vystoupala na stříbrný stupínek. V konečném pořadí to znamenalo, že jsme obsadili super nádherné 2.místo a to za ZŠ Sportovní a před ZŠ Mařatice a postoupili jsme do krajského kola, které se uskuteční 15. května v UH.

Určitě je ještě co vylepšovat, neboť dnes jsme se nevyvarovali chybiček na předávce, což bylo u těch mladších dáno hlavně nervozitou. Od minulého roku jsme se v součtu časů posunuli o 8 sekund. Všichni odvedli kus obrovské práce, nasbírali cenné zkušenosti, které určitě zúročí v krajském kole. Všichni obdrželi náramky štafetového poháru, týmy obdržely diplomy a medaile, pohár za 2. místo. Zbývá ještě 14 dní a my budeme pilně trénovat, abychom uspěli i v krajském kole, což bude moc těžké. Na závěr nemohla chybět ani zmrzlinová odměna. Jsme pyšní na naše malé atleťáky, pilně trénují a je vidět, že atletika je velmi baví.“

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory