zpět na aktuality

Vyškovákům to šlape

Počasí chodcům přálo, sluníčko se na ně usmívalo a tak se tento ročník nesl ve znamení osobních rekordů. Více nám už napsala a průběh závodů přiblíží i vám trenérka Anna Málková.

„V chůzi na 1 km se nejdřív vydalo 12 dětiček z kategorie minipřípravek, to je ročník 2009 a mladší. Malá 5 letá Dominička se po výstřelu rozběhla toužící po vítězství, ale hned byla rozhodčími pozdržená a opravená. Ano, v chodeckém závodu se běžet nesmí. Je to jedna z podmínek, které se musí dodržovat. Malá Dominička si ponaučení vzala k srdci a pak se snažila napodobit ostatní děti, které šly technicky dobře. Krásný pohled byl na Majušku Tomanovou, která s Metodějem Kraisem udávali tempo, měnili vedoucí pozice a chůzi na 1 km dali v krásném čase pod 6 minut.

Po nich šly na stejnou délku tratě, 1 km, kategorie přípravek. Zde už měli domácí malí chodci soupeře i se Slovenska a Brna. S přehledem zvítězila domácí Stelinka Tomanová před soupeřkou ze Slovenska Liliánou Holkovou a další domácí Monikou Trojancovou. Stela si vychodila osobní rekord i rekord závodu, který upravila na 5:29.0. Potěšily nové tvářičky: Markétka Kučerová, Veronika Trnavská, které se s chůzí teprve seznamují, ale technicky je na ně radost pohledět. Protože je chůze baví, je velký předpoklad, že se budou zlepšovat.

Další kategorioe a to mladší žákyně se vydaly na 2 km trať. Zde dominovaly slovenské chodkyně, a to především Maruška Gazárková. Ta ukázala, že je to už zkušená závodnice, a dobrou technikou se prochodila k vítězství i ke svému osobáku.

Ano, rekordů padlo hodně. I ten, o kterém sním já, padl. A to, že chůze ožije a malých závodníků bude přibývat. Už se teď těším, jak to bude napotřetí," uzavírá příznivý výhled do budoucna trenérka Anna Málková.

Generální partner projektu Pohybová gramotnost

Officiální partneři