zpět na aktuality

V Chomutově mělo atletění pro celou rodinu úspěch

Velmi pěkná kulisa Staré Vsi v chomutovské zoo, ideální počasí a dobře naladění návštěvníci oslavy Dne dětí zaručily pohodovou akci, na které se měla široká veřejnost možnost seznámit s projekty Českého atletického svazu. Na každou z našich akcí se snažíme pozvat některého ze známých atletů. Do Chomutova za námi přijel vícenásobný medailista z mistrovství Evropy a halového mistrovství světa, Jan Kudlička, který neváhal a vydal se přímo do mumraje mezi sportující rodiny.

„Určitě oceňuju každý projekt, který vytáhne děti od počítačů a všem ukáže, že jsou tu možnosti jak trávit čas aktivně. Samozřejmě, že některé rodiny jsou sportovně zaměřené, ale ty, které nejsou, potřebují trochu inspirace, jako je třeba takováto akce“, myslí si Kudlička.

„O nejmenší generaci se často říká, že se nechce hýbat a já tu vidím plno dětí, které to baví. Které jsou rády mezi ostatními dětmi a jsou rády venku. Ven jde celá rodina, zasportují si, stráví spolu čas, maminky od malých dětí si užijí společnost ostatních. Až jednou budu tatínek, určitě se rád něčeho podobného zúčastním,“ shrnul svůj dojem z akce a nastartování nového projektu Pohybová gramotnost, Kudlička.

„Nám se to moc líbí. O možnosti takovéhoto sportování pro děti jsme zatím nevěděli. Vždyť ty děti mají tolik energie a tady se vyběhají. Překvapily nás i zajímavé disciplíny, já jsem třeba poprvé viděla házení pěnovým oštěpem a zaujal mě frekvenční žebřík,“ řekla nám po tom, co si s dětmi vyzvedla odměny za absolvované disciplín, paní Monika z Chomutova.

Druhou velkou veřejnou akci letošního roku zhodnotila po jejím skončení i koordinátorka projektu Atletika pro celou rodinu/ Pohybová gramotnost Dita Franklová. „Po celé odpoledne jsme viděli spokojené rodiče a děti. Dobré atmosféře pomohlo pěkné počasí a velmi pěkný prostor ve Staré Vsi, který jsme v zoooparku měli k dispozici. Zajímavé bylo, že když jsme rodinám nabízeli možnost, že mohou sportovat buďto každý zvlášť nebo jako tým, tak ve velké většině volili právě týmové sportování,“ uzavírá Franklová.

A my jsme rádi, že se týmům Sluníčka, Třinácky, Terezky nebo Sporťáci… a všem dalším sportování pro celou rodinu líbilo.

Foto: Pavla Pražáková

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory