zpět na aktuality

Atletika pro děti do škol vstupuje v září do svého 5. ročníku

Projekt je od svého začátku určen pro první stupeň základních škol. Napomáhá tomu, aby malé školáky tělocvik nejen bavil, ale aby pochopili, jak důležité je, že se pohyb stane součástí jejich zdravého životního stylu.

Atletika uzpůsobená pro nejmenší nenutí děti ke specializaci, je zaměřená na všestrannou pohybovou aktivitu, což je podle našeho názoru ideální pro obohacení hodin tělesné výchovy. Učitelé mohou těžit z její nesporné výhody- všestrannosti. Běh, skok a hod jsou totiž pohybové aktivity, které jsou základem nejen pro jednotlivé disciplíny v atletice, ale i skvělým odrazovým můstkem pro jiné sporty. V loňském roce se projektu zúčastnily dvě stovky základních škol z celé republiky. Budeme rádi, když letos vedle stávajících škol, přibudou i noví zájemci.

Velmi si zakládáme na vzájemné komunikaci se školami, které se do našeho projektu zapojí. Školy od nás každoročně dostávají veškeré informace o školeních, nových metodických materiálech, prostě o dění v 'malé atletice' a to jak emailem, tak i pomocí webových stránek a FB našeho projektu. Zmíněné informační kanály pak slouží k prezentaci toho, co jednotlivé školy v rámci atletění podnikají.

Začátkem října pošleme všem zapojeným školám CERTIFIKÁT O ZAPOJENÍ SE DO PROJEKTU. Letos vás jistě potěší nová podoba, kterou právě nyní připravujeme. Certifikát bude opět 'interaktvivní' a děti bude zaznamenávání vašich měsíčních aktivit jistě bavit. Během školního roku se budeme těšit na vaše zprávy, které nám o svém atletění zašlete.

Důležitá je pro nás i spolupráce se známými atlety, kteří podporují naši myšlenku dosažitelnosti kvalitního sportování všem dětem. Jsme rádi, že i pro tento rok bude na atletění nejmenších dohlížet sympatická patronka, chodkyně a medailistka z uplynulého ME v Berlíně, Anežka Drahotová.

Věříme, že školy, které byly zapojené v loňském roce, s námi budou sportovat i v tom letošním. Vzhledem k tomu, že musíme v současnosti naplňovat i požadavky směrnice GDPR, prosíme všechny školy, které s námi atletí již delší dobu, aby nám mailem zaslaly svůj souhas ze zveřejnění údajů v našem se seznamu spolupracujících škol, popřípadě aby učitelé informace aktualizovali.

V případě, že se tedy chcete do projektu opětovně nebo nově zapojit, je nutné kontaktovat koordinátorku, Ivetu Rudovou, irudova@atletika.cz, a to do konce září. U nových škol musí email obsahovat následující údaje: adresu a název vaší školy, třídu, kontaktní osobu/y, email a telefon. Z každé školy se může zapojit jedna i více tříd, popřípadě celý první stupeň.

Plnohodnotně zapojené školy, tedy ty, které nám na konci školního roku zašlou foto svého vyplněného certifikátu a během roku se nám ozvou minimálně se zimním a jarním zpravodajstvím, obdrží v červnu 2019 závěrečný certifikát podepsaný patronkou projektu Anežkou Drahotovou a drobný dárek.

——————————————————————-

Učitelé se často ptají, co přesně jim zapojení se do projektu přinese. Přinášíme pár nejdůležitějších bodů.


• Metodické materiály (některé zdarma, jiné za zvýhodněnou cenu) – DVD Atletika pro děti do škol, brožura Atletika pro děti, kniha Atletika pro děti a jejich rodiče, učitele a trenéry. Více info ZDE.

• Školení a semináře – možnost účasti na školení Atletiky pro děti do škol v rámci DVPP a na odborných atletických školeních a seminářích

• Soutěže a akce – atletické soutěže pro 1. stupeň ZŠ: Atletický trojboj, Štafetový pohár, různé další akce a korespondenční soutěže vypsané Českým atletickým svazem

• Pomůcky pro školní atletiku – jednotlivé pomůcky nebo celou školní sadu si lze zapůjčit na určitou dobu nebo zakoupit přímo od výrobce. Více info TADY.

• Tištěné materiály – diplomy, letáky, papírové medaile a rozvrh hodin máme ke stažení přímo z naší webové stránky. V přápadě, že jste aktivní, informujete nás o své činnosti a pořádáte např. závod, vám rádi rozumné množství tiskovin na vyžádání zašleme.

Více informací o projektu najdete v sekci PRO ŠKOLY, přímo zpravodajství ze škol hledejte u nás na webu v sekci DALŠÍ PROJEKTY.

Těšíme se, že s námi v nadcházejícím školním roce 2018/19 budete atletit!

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory