zpět na aktuality

Pro letošní školní atletění jsme připravili hravý certifikát

Protože víme, že v hodinách tělesné výchovy či atletických kroužcích při školách se většinou naplno začíná sportovat až v druhé půlce září a končí mnohdy už na začátku června, má nový certifikát pouze osm kroužků pro měsíce: říjen, listopad, prosinec, leden, únor, březen, duben a květen. Aktuálně ho zapojeným školám zasíláme, měly by ho dostat v následujících dnech. Jak s ním budou děti a jejich učitelé pracovat?

Spolu s certifikátem zasíláme i sadu nálepek zvířátek, které symbolizují nejrůznější pohybové dovednosti a schopnosti např. žába skok, zajíc běh, medvěd sílu. (Popisy k jednotlivým zvířátkům najdou učitelé v brožuře Atletika pro děti a také je zašlem emailem.) Do každého z kroužků pro jednotlivé měsíce se vejdou přesně čtyři nálepky. Učitelé spolu s dětmi si po každém odatletěném týdnu podle toho, co zrovna procvičovali, jednu z nálepek do daného měsíce nalepí. Na konci měsíce tak uvidí, že například první týden běhali jako zajíci, druhý týden se věnovali překážkám jako koníčci, třetí týden se protáhli na gymnastice jako kočičky a v závěru měsíce se při úpolových hrátkách posílili jako medvědi.

Budeme rádi, když nám jako vždy budou zapojené školy dávat vědět, jak atletí a zašlou během roku krátké zprávičky a pár fotografií nebo video. V pololetí a na konci roku bychom pak učitele rádi poprosili o fotografii CERTIFIKÁTU.

Projekt Atletika pro děti do škol v letošním školním roce vstupuje do svého 5. ročníku. Jsme rádi, že je stále velmi oblíben a letos se do něho zapojilo více než 130 škol z celé České republiky. Informace k projektu najdou učitelé ZDE, samotné zpravodajství pak budou po celý rok nacházet v sekci Další projekty TADY.

Generální partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory