zpět na aktuality

Sportovní projekt ZŠ Polešovice oceněn mezi třemi nejlepšími v Evropě

Základem projektu, který škola prezentovala v soutěži 2018 #BeActive Education Award bylo ukázat dětem v rámci hodin tělesné výchovy různé druhy sportů. Škola ke své prezentaci přidala i videa z projektu Atletika pro celou rodinu, kde děti atletí s rodiči, fotografie z atletění nebo informace o Atletickém čtyřboji, který každoročně pořádají.

„Jedním z cílů práce v naší škole je najít pro každé dítě prostor, kde by mohlo vyniknout a zažít osobní úspěch. Ve škole máme spoustu nadšených a šikovných dětí, které věnují svůj čas po vyučování různým zajímavým sportům. Často se to o nich ani neví a to je škoda. V průběhu loňského školního roku proto vznikl nápad, využít jejich znalostí a zkušeností ke zkvalitnění hodin tělocviku. Cílem bylo inspirovat a motivovat další děti ke sportu, a tak měli žáci možnost zažít třeba atletický, házenkářský, florbalový nebo šermířský trénink. Tím to ovšem neskončilo,“ napsal nám pan ředitel, Radim Pikner.

Škola byla díky úspěchům v projektu Sazka olympijský víceboj a dobré spolupráci s Českým olympijským výborem oslovena, aby zmíněný vlastní projekt a prezentaci účasti na dalších projektech jako třeba Atletika pro celou rodinu nebo Atletika do škol, prezentovala v celoevropské soutěži 2018 #BeActive Education Award.

„Začátkem října jsme byli informováni, že budeme oceněni mezi třemi nejlepšími v Evropě. Projektu se účastnilo 36 zemí ve třech kategoriích. Dvě naše učitelky, Renata Šimková a Zuzana Nedorostková, tak odletěly na konci října na galavečer do bulharské Sofie, toto prestižní ocenění převzít,“ doplňuje ředitel školy, Radim Pikner.

Sport a aktivní trávení volného času považují v Polešovicích za nejlepší cestu, jak dostat děti od počítačů a sociálních sítí do reálného světa mezi skutečné lidi. Věří, že z toho bude mít užitek celá obec, protože aktivní, sebevědomí a fér hrající občané jsou základem spokojeného života komunity.

—————————————————————————

Atletika pro děti gratuluje trenérkám Renatě Šimkové a Zuzaně Nedorostkové

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory