zpět na aktuality

Silvestrovská tombola byla rozebrána v rekordním čase :-)

Suvenýry jsme pro vás sbírali na nejrůznějších sportovních akcích během celého uplynulého roku a právě Silvestr nám přišel jako dobrá chvíle pro vypuštění dárečků do světa. K mání byly upomínkové předměty až z dalekého Buenos Aires, kde loni probíhala Olympiáda dětí a mládeže nebo z ME dospěláků v Berlíně. A k jejich získání stačilo co nejrychleji nám napsat, jak byste dvě vámi vybrané věcičky použili v tréninku. Zájem byl veliký.

Nápady na využití dárečků byly opravdu velmi vtipné, vybíráme proto některé z nich: černý batoh z Kontinentálního poháru poputuje k Ireně Kidorové do ZŠ v Lipenci: „Rádi bychom využili tréninkových zkušeností jednoho z našich nejlepších atletů Emila Zátopka. Tak jako on, i my bychom v tréninku běhali s mírnou zátěží, aby se nám pak při soutěžích běhalo lépe,“ navrhuje Irena Kidorová.

Vtipné bylo i využití knížky Báry Špotákové a to od trenérky Kateřiny Zouharové z AC Praha 1890: „Položit na hlavu při nácviku chůze – lepší držení těla (snad není moc těžká). A na soustředění by se dala využít následovně: opsala bych z ní nějaké věty a to po jednotlivých slovech na kartičky (v barvách týmu). Děti by běhaly o závod po lese, sbíraly by kartičky a skládaly z nich původní sdělení. Nápovědu by mohly najít v knize.“

Trenérka Karolína Hanáková ze Šestajovic nám napsala: „…využila bych tužky – děti rozdělím do tři družstev. Tužky si předávají jako štafetový kolík. Takže předávka zezadu. Pak už je spousta možností. Třeba které družstvo dřív napíše na 30 m vzdálený karton novoroční přání… Jeden závodník, jedno písmeno.. Vrací se do družstva, předává tužku…“. Pokud uskutečníte psaní novoročního přání, rádi uvidíme fotečky!

Martina Koutňáková z klubu SK Přerov napsala: „Líbil by se nám váček Czech Athletic Team. Zavěsili bychom ho nahoru na žebřiny a vysypali do něj diamanty (plastová víčka), která by pak v soutěži družstev mohly děti sbírat. Náš atletický tým by jej využil i při cestách na závody, jako VIP místo pro oddílovou vlajku a společné dobroty… Vyřádili bychom se i s posilovací gumou, kterou bychom kromě posilování a protahování mohli využít i jako překážku na podlez či přeskok, jako obruč na hod na přesnost nebo na závody koňských spřežení…“ Potěšila nás Martina Koutňáková fůrou fajn nápadů a týmovým duchem.

„Podle šňůrky poznáš trenéra! Kdo jiný by měl mít takovou 'epesrádes' šňůrku na píšťalku, než právě trenér?" Takže šňůrka poputuje do Karviné Pavlu Reisovi.

Bločky určitě posíláme do Vyškova trenérce Lence Voráčové neboť vtipně navrhla: „Postavila bych je do tvaru obráceného písmene V a sloužily by jako 'domečky' či 'tunely', do kterých by se děti mohly trefovat například pingpongovými míčky či jinými drobnými předměty.“

Sešit musíme poslat Lucii Černochové do Bohumína neboť: „Do sešitu bych si črtala antistresové omalovánky po některých náročných trénincích špuntů…“ Máme pro to pochopení.

Do Kopřivnice Pavlíně Kvasničkové musíme zaslat cool triko neboť: „Trénuji totiž i bandu puberťáků a možná by mi tričko přidalo na respektu…“ Určitě přidá a bude navíc slušet!

Právě po růžovém tričku z Berlína byla největší poptávka, měli jsme ho ale jen jednou a tak jsme ho museli u dalších žadatelů nahradit jiným dárečkem. Jsme moc rádi, že se vám naše soutěž líbila! Povzbudilo nás to, abychom zase celý rok sbírali různé drobnosti a mohli silvestrovskou tombolu na konci letošního roku zopakovat.

Generální partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory