zpět na aktuality

Polešováci na halové olympiádě v UH

O účasti malých Polešovjat nám napsaly trenérky Renata Šimková a Jana Hasoňová.

„Na halové atletice se nám tradičně daří, a tak jsme i letos věřili, že nějakou medaili přivezeme. Těsně před závody jsme přišli kvůli zranění o dvě opory, a tak příležitost dostaly další děti.

Závody se konaly opět ve sportovní hale v Uherském Hradišti, účastnilo se 16 škol z celého okresu včetně dvou sportovních škol. Naši školu reprezentovalo 16 žáků prvního stupně. Závodilo se ve čtyřech kategoriích – dívky, chlapci, mladší, starší a v pěti disciplínách – skoku z místa, sprintu, vytrvalostním běhu, hodu tenisákem a štafetách.

Atmosféra byla naprosto úžasná, fandilo se, povzbuzovalo. Po odchodu další generace dětí to byla pro většinu opravdová premiéra. Takže děti byly trošku nervózní, ale nakonec zúročily to, co natrénovaly a odvedly super práci ve své disciplíně i ve štafetě.

Domů jsme si odvezli pět medailí – jednu zlatou, kterou získala Ludmila Pavlíčková ve skoku z místa v osobním rekordu 212 cm a čtyři bronzové, které získali Jan Zajíc a Žofie Šoustková ve vytrvalostním běhu, štafeta mladších holek ve složení Pavlíčková, Janíková, Vaďurová, Šoustková a štafeta starších kluků ve složení kluci Blizňákovi, Zajíc, a Hrančík. Tina Vaďurová prohrála bronzovou medaili o pouhý centimetr ve skoku, také Tobiášovi Blizňákovi chyběli jen 3 cm do medaile. Krásné 5. místo obsadila Zuzana Schestauberová v hodu, 6. místo vybojovali Hana Pavlíčková a Dominik Menšík ve sprintu. Bohužel, opět nám nevyšly hody, ve kterých stále máme velké rezervy.

I tak jsme na naše sportovce opravdu hrdí. Opět jsme se utvrdili, že naše tréninky mají určitě smysl. Díky sportu se děti naučí zodpovědnosti, samostatnosti, férovosti, naučí se překonávat překážky, zažijí pocit úspěchu i neúspěchu. Těšíme na další závody a to na Štafetový pohár, kde chceme opět postoupit do krajského kola a na venkovní atletiku. Atletickou přípravku navíc čekají přebory."

Generální partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory