zpět na aktuality

Už druhým rokem podpoříme atletění přímo ve vybraných rodinách

Na konci března obdrželi zástupci patnácti nově vybraných oddílů na školení v Brně kompletní vybavení pro uspořádání závodů. Zároveň si odvezli i vaky s vybavením pro rodiny, které budou letos v rámci projektu sportovat. Každý oddíl pak přímo u sebe vybral až 10 rodin, které v jejich rodinném atleťáckém snažení podpoří.

Sportování vybraných rodin by mělo proběhnout od dubna do konce září a to po dobu maximálně dvaceti týdnů. Rodiny si mohou vybrat z 6 disciplín (3x běh, 3x skok a 3x hod). Stačí, když budou sportovat jednou týdně.

V úterý 2. dubna proběhlo jedno z prvních předání vaků v pražském oddíle A.C. Sparta Praha a to rodin, které patří do tréninkové skupiny Jany Střelcové. Celkem si vaky s potřebným vybavením převzalo šest rodin různorodého složení. „Rodiny se snažila trenérka vybírat tak, aby každá měla jiné zástupce. Například dva sourozenci stejně staří s rodiči, jeden větší a menší sourozenec, jedno dítě s rodičem… Vybíralo se i ze sportujících a nesportujících rodin,“ vysvětlila koordinátorka projektu Atletika pro celou rodinu, Dita Franklová.

Trenéři nyní mají vedle zapojení rodin dále na starosti uspořádání jednoho rodinného závodu, který proběhne v termínu květen až červen.

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory