zpět na aktuality

Školní SKÁKÁNÍ slovem i obrazem

Další dva měsíce utekly jako voda a vy, pedagogové, jste se čile zapojili do druhého kola naší letošní soutěže určené školám. 'Skákací výzva' se vám podle ohlasů líbila.

„Skákali jsme do výšky i do dálky, jako klokani, žabky, vrabčáci, či jiná zvířátka. Nechali jsme se také inspirovat vámi zaslanou metodikou“, napsala nám učitelka Markéta Petrů ze ZŠ Gabry a Málinky ze Štítné nad Vláří.

Zaslaný námět- Zkus přeskočit sám sebe, využila pro svoje žáky i Monika Stindlová ze ZŠ Jalubí a zápolení popsala: „Děti se také hned přirozeně zapojily do měření kamarádovy výšky a délky na podložce, kontrolovaly a rovnaly paty na čáře. Málokdo se nepřeskočil, děti se povzbuzovaly a fandily si, radovaly se ze zdaru druhých“.

Kloky games od Aleše Kaplana využili například v litoměřické ZŠ Havlíčkova: „V tělocvičně jsme viděli KLOKANA VELKÉHO, STROMOVÉHO I RUDOKRKÉHO. Každý se snažil přeskočit, vyskočit, doskočit, uskočit, vydržet co nejdéle. Děti se prostě snažily, jak nejvíce uměly“, chválila svoje žáky učitelka Miloslava Šikýřová.

Mnozí z vás využili při skákání švihadla: „Děti baví zvláště počítání počtu přeskoků za minutu, ale i 'školka'", napsala nám učitelka Libuše Kuncmanová ze ZŠ Bronzová z Prahy. Skákalo se i ve Vlachově Březí: „Často využíváme během rozcvičky nebo přímo v hodině přeskok přes švihadlo. Celkem už nám jde vajíčko, přeskok vzad a někomu se povede i dvojšvih. Přeskakujeme i lano ve dvojicích nebo trojicích“, napsala nám učitelka Eva Novotná a doplnila: „Skákání se věnujeme po celý rok, ale teď dva měsíce jsme skákali, co to dá“.

Nechyběl ani 'opravdový skoky vysoký'. Poprvé skákali 'přes laťku' například v Ledči nad Sázavou pod vedením učitelky Andrey Chaloupkové. Netradiční skákání zařadil učitel Jiří Nechvátal ze ZŠ Za Chlumem v Bílině: „Zavzpomínali jsme na staré časy a zaskákali jsme si gumu“!

A do skokanských hrátek jste se v některých školách zapojili i vy učitelé: „Do hodiny TV jsme zařadili skokanskou válku, kdy stejně početná družstva skáčou proti sobě z místa. Jedni jedním směrem a druzí zase proti tam, kde první skončil. Protože nás byl lichý počet, musel jsem se zapojit do jedné skupiny rovněž a zapomněl jsem v zápalu boje alespoň jednou vyfotit druhou skupinu“, napsal s omluvou Pavel Souček ze ZŠ Radnice.

A že SKÁKÁNÍ nebylo jen součástí února a března potvrzuje učitelka Elena Golcheva z Děčína: „Čekáme na lepší počasí a budeme skákat i do pískového doskočiště“. Přidává se učitelka Renata Černošková ze ZŠ Nerudova, České Budějovice: „Těšíme se už na sportování venku. Skoky do dálky jsou pro mé žáky disciplínou, která je baví“.

My děkujeme za zaslané 'skákací' příspěvky a těšíme se na další, a to už poslední části našeho projektu, HÁZENÍ!

Níže si můžete prohlédnout pěknou fotogalerii z toho všeho, co jste v uplynulých dvou měsících podnikali.

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory