zpět na aktuality

Mámy, tátové i děti společně!

Od dubna do konce září bude letos opět probíhat sportování vybraných rodin v rámci druhého ročníku projektu Atletika pro celou rodinu. Zapojené rodiny právě teď dostávají své 'atletické nádobíčko', rady od zkušených trenérů jak po 20 týdnů společně doma sportovat a samostatně se pak pouštějí do atletění.

Předání vaků, které obsahují nezbytné pomůcky, proběhlo v posledních dnech například v TJ Sokole Nová Hradečná. Paní trenérka nám k tomu napsala: „S rodinami jsem prošla dané disciplíny, dovysvětlila jsem jim použití deníku, naučili jsme se říkanku: Běhej, skákej, házej rád, s rodiči to můžeš dát. Všichni byli nadšení, hned si vše vyzkoušeli přímo na hřišti.“

Na začátku dubna jedno z prvních předání vaků proběhlo v pražském oddíle A.C. Sparta Praha. Dostaly je rodiny, které patří do tréninkové skupiny Jany Střelcové. Celkem si vaky s potřebným vybavením převzalo šest rodin různorodého složení. „Rodiny se snažila trenérka vybírat tak, aby každá měla jiné zástupce. Například dva sourozenci stejně staří s rodiči, jeden větší a menší sourozenec, jedno dítě s rodičem… Vybíralo se i ze sportujících a nesportujících rodin,“ vysvětlila koordinátorka projektu Atletika pro celou rodinu, Dita Franklová.

Úvodní seznámení s projektem připravili i ve Sluníčku v Karviné. „Deset rodin jsme seznámili s projektem Českého atletického svazu "Atletika pro celou rodinu". Čeká nás 20 týdnů veselého sportování, tak hurá do toho,“ napsali nám trenéři.

Předání výbavy dále proběhlo například v oddílech: AC Rumburk, AP Polešovjata/ Polešovice ACUH, AK Škoda Plzeň, Spartak Vrchlabí, v Triatletu Karlovy Vary nebo v Čelákovicích.

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory