zpět na aktuality

Tréninkový zápisník mladého atleta opět míří do přípravek

Opětovně je k dispozici Tréninkový zápisník mladého atleta, který vydal Český atletický svaz v rámci projektu Atletika pro děti. „Malí atleti si do něj mohou jednoduchou formou zapisovat vše to, co natrénují. Zapisování tréninkových jednotek a výkonů na závodech je totiž důležitou součástí sportovní přípravy“, vysvětluje koordinátorka projektů pro děti, Iveta Rudová.

Zápisník je oblečen do grafiky projektu, je tedy v oranžovo- žluté barvě a doprovázejí ho známé atletící postavičky holčičky a chlapce. Prioritně je určen pro děti ve věku 8-11 let, své uplatnění najde i u starších atletů z kategorie mladšího žactva. Pokud zápisník používají nejmenší děti z atletických školek, kteří ještě neumějí číst a psát, namísto slovního zapisování si mohou lepit zvířátka, která jim budou připomínat, co nového umějí. Zvířátka vyjadřují pohybové dovednosti nebo schopnosti, které si děti v tomto věku osvojují. Když je v náplni tréninku například překážková dráha, mohou trenéři nalepit dětem koníčka, pokud se hází, dostanou děti opici.

Jaké aktivity jednotlivá zvířátka představují?
žába a klokan – skok
zajíc a koník – běh (i překážkový)
kočka – akrobacie
lemur – gymnastika/akrobacie
medvěd – síla
opice – hod

Tréninkový rok malých atletů je v souladu se školním rokem, a tak by si měli vpisovat své záznamy do zápisníků už od září.

Jak zápisníky získat?
Zápisníky jsou ZDARMA určeny pro oddíly, kluby a další subjekty zapojené do projektů Pohybové gramotnosti (Atletika pro děti, Atletika pro děti do škol, Atletika pro radost). Neposílají se, je možný jen osobní odběr v určených místech.
Místa odběru:
1. Praha, Český atletický svaz
kontaktní osoba: Iveta Rudová: 602 946 212, email: irudova@atletika.cz
2. Ostrava, atletický stadion SSK Vítkovice, kontaktní osoba: Oldřich Zvolánek, mobil 724 094 796, email: ssk.vitkovice@volny.cz, dle předchozí dohody, vyzvednutí možné až od 13. září
3. Olomouc, atletický stadion AK Olomouc, kontaktní osoba: Zdeněk Rakowski, mobil: 777 140 357, email: rakowski@centrum.cz, dle předchozí dohody

Zápisníky si můžete také vyzvednout, pokud předem zkontaktujete koordinátorku projektu, Ivetu Rudovou, i na zářijových závodech a akcích po celé ČR.

Přejeme úspěšný tréninkový rok s malými atlety!

Generální partner projektu Pohybová gramotnost

Officiální partneři

Projekt vznikl za přispění