zpět na aktuality

Chůze ve Vyškově se vydařila

Pěkný článek z chodeckých závodů nám poslala trenérka Anna Málková z oddílu Orel Vyškov:

Poslední srpnovou  sobotu  večer jsem sledovala, jaké počasí nám předpovídají na neděli (30.8.) a věřte, že jsem se trochu polekala. Předpověď zněla: velice silný vítr – orkán a prudký déšť. Hned ráno vedla moje cesta na orelský sportovní areál, abych začala připravovat už 5. ročník Chůze ve Vyškově. Říkám si „Počasí, covid…“, co ještě nám bude znemožňovat pořádat závody? Přijdou na závody vůbec lidé? Hlavou se mi honila spousta otázek… A nakonec závodníci i diváci přišli a počasí vydrželo!

Organizační tým všechno pečlivě připravil a závodníci nažhavení na závod mohli začít atletit. Nejdříve se na start 500 m dlouhé trati postavili nejmladší chodci (r. 2011 a mladší), dohromady kluci i holky. Již od startu vyrazila vpřed slovenská chodkyně Nina Lasicová, kterou se snažila dojít naše Anežka Halasová. Nina měla víc sil, a tak si prvenství nedala vzít, stejně jako její oddílový kolega Davidek Filípek mezi kluky. Pochvalu zaslouží všechny dětičky, které se na start postavily a zkusily tuto náročnou disciplínu.

V kategorii přípravek pro sebe prvenství vychodila suverénně Majuška Tomanová a mezi hochy Metoděj Krais. Zde musím vyzdvihnout naši atletku Kiku Dorazilovou, která i s rukou v sádře ukázala svoji bojovnost. Vrcholem závodu byla podívaná na jedenáctičlennou skupinu chodců na 2000m i 3000m, která byla odstartovaná společně, když začala kroužit na skromném orelském areálu. Ti rychlejší se snažili pokořit svůj nejlepší osobák, ti méně zkušení si dávali pozor na techniku a my starší závodníci jsme byli rádi, že jsme to dali se ctí.

Na závěr chodeckého závodu Chůze ve Vyškově organizátoři vložili ještě jeden závod, a to běh na 1000m pro děti r. 2006 a mladší. Zde krásný výkon předvedla pozdější jasná vítězka Stelinka Tomanová (2007). Výborně běžela i  Markétka Hanáková (2012), která s vítězkou dlouho udržovala běžecký krok. Těsně před cílem ji ale nakonec předběhla Monička Trojancová.

Myslím, že 5. ročník Chůze ve Vyškově se vydařil. Za nás chodce můžu klidně napsat, že jsme vděční za každý chodecký závod. Snažíme se přitáhnout ke sportovní chůzi děti a mládež a  ukázat jim, že je chůze kouzelná i obtížná současně.

Vítězové:
500m chůze
Nina Lasicová, MŠK Borský Mikuláš, 2:22.5
David Filípek, MŠK Borský Mikuláš, 2:50.5
1000m chůze
Maja Tomanová, Orel Vyškov, 6:43.9
Metoděj Krais, Orel Vyškov, 6:30.9
2000m chůze
Adriána Gazárková, MŠK Borský Mikuláš, 12.22.9
Gabriel Provazník, Orel Vyškov, 14:30.7
3000m chůze st. žákyně
Maria Gazárková, MŠK Borský Mikuláš, 19:19.1
3000m chůze ženy
Ivana Vranková, Orel Vyškov, 16:31.0
Tomáš Vojtíšek, Moravská Slavia, Brno, 15:21.6
1000m běh
Stela Tomanová, Orel Vyškov, 3:33.3
Kryštof Pevný, Orel Vyškov, 3:41.4

Celkově výsledky:
https://online.atletika.cz/vysledky/45250

Statistika:
35 závodníků ze 6 oddílů
Nejmladší závodnice Johanka Grec (2015)
Nejstarší závodník Stanislav Marek (1942)
Nejkrásnější technika: Nina Lasicová

Gratulace patří vítězům, pochvala všem závodníkům a poděkování organizátorům, rozhodčím a pomocníkům. Taky velké poděkování Městu Vyškov za podporu a sponzorství!

Foto: Lenka Voráčová

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory