zpět na aktuality

První závody dětí s rodiči ve Šternberku

Ve čtvrtek 30.9. od 16.00 hod proběhl na atletickém stadionu ve Šternberku zajímavý projekt ve spolupráci Českého atletického svazu a Atletického klubu Šternberk v programu POHYBOVÁ GRAMOTNOST, ATLETIKA PRO RODINU A ZDRAVÝ POHYB, ZDRAVÁ STRAVA, který podporuje Ministerstvo zemědělství.

Současně došlo ke slavnostnímu otevření stadionu, ve spolupráci s Městem Šternberk. Atletický stadion tak bude k využití i široké veřejnosti.

Jako host za dětmi přijela  Irena Gillarová, účastnice Olympiády 2021 v Tokiu, která reprezentovala naši republiku v hodu oštěpem. Irena si s dětmi zazávodila, poradila, jak správně házet pěnovým oštěpem a všem se podepsala na podpisovou kartičku.

Na nový stadion dorazilo na 250 dětí se svými rodiči. Trenéři měli připravené závodní disciplíny a děti s rodiči si rozdělili do 3 skupinek dle věku dětí.  Přichystány byly disciplíny: slalomový běh, skok do dálky z místa, hod pěnovým oštěpem na přesnost, frekvenční žebřík a štafetový běh.

Odměnou byl dětem svačinový boxík. Po celou dobu mohli děti s rodiči ochutnat zdravou stravu v podobě svačinek před nebo po tréninku.

Děkujeme za krásné závody. A jak se závodilo na novém stadionu? Podívejte se do fotogalerie 🙂

Video z akce ZDE

#pohybovagramotnost #atletikaprorodinu #atletikaprodeti #ministerstvozemedelstvi #zdravastrava #zdravypohyb

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory