zpět na aktuality

FANTASTICKÁ FAN ZÓNA v Poděbradech

Vracíme se zpět do Poděbrad, kde v neděli byla pro děti připravena netradiční FAN ZÓNA uprostřed parku a celého závodního chodeckého okruhu. Po celý den jsme tak mohli nejen sportovat, ale i fandit všem chodcům na trati. Došlo tak k propojení velké atletiky s malou atletikou, což ocenili zejména rodiče s většími dětmi. Dorazilo na 450 malých i větších dětí se svými rodiči a mohli si vyzkoušet slalomový běh, překážkový běh, skok do dálky z místa, boční přeskoky, hod pěnovým oštěpem nebo hod na přesnost.

Celá akce začala v sobotu autogramiádou Elišky Martínkové a následoval ji v neděli její kolega Vítek Hlaváč.

Pro děti kromě atletických disciplín byla připravena i výuka chůze vidomých a nevidomých.

Veliké poděkování patří tímto Nadaci Leontinka, kde u jejich stanu si děti vyzkoušely chůzi bez zrakové kontroly a zkusily si rozpoznat po hmatu různé věci nebo pomůcky.

O tradiční výuku chůze se postaral oddíl s nejdelší tradicí chodců- AC Praha 1890.

Úplnou novinkou byl FOTOKOUTEK, kde se děti mohly vyfotit s originální skleněnou zlatou medailí:-)

Druhou novinkou byla výstava výrobků dětí z mateřských a základních škol. Celkem bylo možnost vybírat ze 72 vystavených exponátů.

Pro vítěze byly připraveny sportovní ceny od firmy Jipast, kterou předal starosta p. Schulz a předseda svazu p. Varhaník

A jak dopadlo hlasování? Celkem dalo svůj hlas na 285 zájemců.