zpět na aktuality

REPORTY a HODNOCENÍ soutěže pro oddíly!

Posílám fotky a videa z našeho soutěžení. Máme malou atletickou skupinku dětí, kterým je 3,5-6let a některým dělalo skákání po jedné noze ještě problémy, ale zvládli jsme to. Naše soutěžení proběhlo v takové příjemné atmosféře, chtěli jsme, aby děti zažily soutěžení a vyhlášení s diplomy a odměnou, se kterými jsou závody spojené. Moc děkujeme za všechny diplomy a pomůcky. Jsem vděčná za ozvláštní našich tréninků… Za trenérky Magdalena Čížková , Sk Nové Město nad Metují

 

Trénovali jsme s dětmi několikrát – v kroužku mám hlavně menší děti a ty nejvíce samozřejmě bavila raketka 😀 Tyhle dětičky jsou úžasné v tom, že jak jde o soutěž, tak do toho dávají opravdu všechno a celé to hodně prožívají. Za mne musím říci, že to byla super akce a my jsme si ji všichni maximálně užili. Díky ciferníku víme, že některým dělá problém skákat po jedné noze a tak ho zapojíme více do tréninků. AKR atletika Sedlčany

 

Atleti přípravky Školního atletického klubu v Chodově se zapojili do celorepublikové soutěže s názvem Atletika pro děti zábavně a hravě. Soutěž pro atletické oddíly a kluby obsahovala člunkovou štafetu, hod raketkou, skokanskou soutěž. Poslední disciplínou byla libovolná překážková dráha s využitím atletického nářadí a náčiní. Soutěže se zúčastnila celá tréninková skupina atletické přípravky. Dětem se připravená soutěž moc líbila a všechny disciplíny dokončili s nadšením. Odměnou pro každého byl silikonový náramek od atletického svazu. Společně se těšíme na další vypsané soutěže. Martin Horváth, ŠAK Chodov

 

Zdravím z Jalubí, děkujeme za soutěž atletických přípravek Atletika pro děti hravě a zábavně s využitím překážkové dráhy s pomůckami pro atletiku z atletické sady, které sestavila a vyřádila se na ní naše mladší přípravka s trenérkou Evou. Děti věří, že se bude líbit i Atíkovi a mají tak šanci se s velkým Atíkem setkat:)) Měj se hezky, děkujeme za bezva soutěž, Monika a Eva z AP Jalubí

 

Orlíci potrénovali, pak se na to pustili se svými trenéři a mají splněno!!! Výkony jsem zapsala do odkazu a teď budou čekat jak dopadli. Věříme, že dobře, taky dali do toho rychlost, sílu, mrštnost a duši:-). Posílám fotky i video. Diplomy a kartičky jsem vypsala a v úterý na tréninku budou odměnění. Měj se krásně a přejí ti další nápady pro APD. Za Orlíky, Anička Málková

 

Do projektu Atletika pro děti jsme zapojili dvě skupinky našich mladých atletů – skupina minipřípravka a skupina mladší přípravka. Nejprve jsme zapojili do tréninku závodní disciplíny, což byla pro děti i nás trenérky příjemná změna. Jeden celý trénink na konci května jsme věnovali závodění a soutěžení v následujících disciplínách – hod raketkou z místa, skokanský ciferník a člunková štafeta. Kreativní překážkovou dráhu jsme vymysleli přes naši tribunu (s využitím kužílků, mističek, nízkých i vyšších překážek) a na konci jsme házeli raketky do fotbalové branky. Děti byly nadšené z diplomů, medailí a dárečků. Myslím, že za všechny můžu říct, že tetovačka Atíka vede na plné čáře u těch mladších i těch starších. Děkujeme za krásné projekty, co pro nás vymýšlíte. Martina Nováčková, Atletika Velké Meziříčí (TJ Sokol Velké Meziříčí).

 

Závodili jsme v pondělí 22. května 2023 na atletickém hřišti při ZŠ Dvorská v Blansku. Počasí nám po delší době přálo i když bouřkové mraky se začaly zlověstně kupit. Doufali jsme, že to všechno stihneme za sucha. Povedlo se. Děti jsme měli ve dvou skupinách po dvanácti. Jak chlapce tak dívky jsme se snažili namíchat rovnoměrně, aby družstva byla rovnocenná. Věkové zastoupení bylo v jedné skupině od 6 do 15 let. Ve druhé skupině od 7 do 13 let. Ačkoliv se nejednalo o závod se vším všudy, tak byla znát velká soutěživost mezi oběma družstvy. V hodu to tolik poměřit nešlo, ale při skokanském ciferníku a ve člunkové štafetě to vřelo. Vždy se čekalo na finální verdikt a pak přišly ovace nebo lehké zklamání. Při člunkové štafetě již šla atmosféra krájet, protože šlo o vteřinky. Udržet štafetový kolík v rukách závodníků se dařilo jen s maximálním úsilím, ale povedlo se. Všichni doběhli, doskákali a doházeli ve zdraví. Na závěr jsme děti odměnili pamětními listy. Po sdělení, že následuje výklus a po výklusu každý obdrží tetovačku se zajíčkem, se výklus změnil ve zběsilý úprk, jen aby se na každého dostalo. Déšť nakonec přišel, ale jen lehoučký a to už bylo hotovo. Pěkný zážitek pro děti i trenéry a těšíme se na další ročník. Za AK Blansko Dvorská trenéři Lenka a Martin Weinhöferovi, Pavlína Slouková a Jiří Vrtílka

 

” Naše přípravkové naděje atletického oddílu SK Dobruška z.s. celý květen pilně trénovaly všechny disciplíny. Bylo to pro ně vítané zpestření tréninků a velká zábava. Protože jsou děti hodně soutěživé a ceny pro pět nejlepších družstev velmi lákavé, šli jsme do toho naplno, s jasným cílem umístit se v top 5 ! Na posledním květnovém tréninku nás ještě čeká překážková dráha. Na tu se těšíme hodně my trenéři, jak se při vymýšlení vyřádíme :-). Jestli se nám podaří urvat nějakou tu odměnu pro nejlepší nebo nejkreativnější oddíl to nevíme, ale jedno víme jistě – moc nás to bavilo a do další výzvy se určitě zase rádi přihlásíme !” Honza Škop

 

 

V pondělí 15.5. Jsme ozvláštnili trénink mini-přípravky v našem oddílu AC 1890 v rámci soutěže Atletika pro děti zábavně a hravě. Naši malí svěřenci se, po zjištění, že mohou vyhrát mj. návštěvu maskota zajíce Atíka, do závodění pustili nejen s nadšením, ale i místy překvapivým zápalem. V první části soutěže se děti snažily podat co nejlepší výkony v hodu raketkou, člunkové štafetě a skokanském ciferníku. Díky faktu, že v první z disciplín se nejlepší výkony malých atletů sčítaly a v dalších dvou se měřil jejich kolektivní čas, se individuální soupeření proměnilo ve vzájemné povzbuzování a nadšené týmové fandění. Děti utužily kolektiv a namotivovaly se k vynikajícím výkonům, za které si na konci zaslouženě odnesly drobné dílčí odměny.                                                      Vynikající výkony pak nicméně požadovali i od nás trenérek, když přišlo na druhou část, tj. kreativní překážkovou dráhu. Snažily jsme se, seč jsme mohly, a podle reakce dětí ne nadarmo. Dráha měla osm stanovišť v rámci, kterých jsme se snažily o to, aby si děti všestranně procvičily všechny pohybové dovednosti od hodu, přes skiping na žebříku, přeskakování a podlézání překážek, po krátký dynamický sprint. Hlavní myšlenku jsme ale přebraly z první části soutěže. Závodníci mini-přípravky absolvovali celou dráhu ve dvojicích a na každém stanovišti museli spolupracovat, ať šlo o „vlakový slalom‘‘ (náš vlastní vynález a název nebo vzájemné tlačení na skateboardu. Objektivně mohu za trenérský štáb konstatovat, že děti zdolávání překážkové dráhy, které si několikrát zopakovaly, bavilo a rozběhalo dokonce i notoricky spíše neaktivní atlety. Soutěžní trénink totiž doslova utekl, a tak to snad ani nemohlo dopadnout jinak. Lenka Hanušová (AC Praha 1890)

 

Děti se skvěle bavily, veliký zájem byl i o vracení raketek zpět na odhodovou čáru :-). Předávky při člunkovém běhu byly výzvou, ale nakonec se nám je podařilo natrénovat a výsledek už vypadal téměř profesionálně :-).  Děkujeme za příjemné zpestření – určitě nejen naše děti i v tréninku moc rády soutěží. Pokud bude i v budoucnu podobná akce pro přípravky, moc rádi se zúčastníme. Z Jičína zdraví, Terezie Kopecká

 

Oddíl Atletika Stará Boleslav se letos v květnu zapojil do soutěže atletických přípravek. Z našeho oddílu se účastnily dvě skupinky těch nejmenších dětí, tj. roč. 2016 a 2015, nynější prvňáčci a druháčci. Děti závodily ve 3 disciplínách: hod malou raketkou, skoky po pravé a levé noze – tzv.ciferník a ve štafetě. Nejvíce se jim samozřejmě líbila štafeta, kterou jsme ale museli chvíli trénovat, aby předávka byla co nejlepší a kolík už konečně přestal padat. Děti po soutěžení měly radost z diplomů a dárečků. Trenérky děkují za pěkné pomůcky, např. hygienická píšťalka s jasným a pronikavým zvukem se všem líbila a všichni ji hned chtěli vyzkoušet:-) Děkujeme. Trenérky ASB

 

Atletický klub Vnorovy se zapojil do soutěže pro děti z přípravek s názvem “Atletika pro děti zábavně a hravě”. Děti soutěžily ve třech disciplínách – hodu raketkou, skokanském ciferníku – skákání po jedné a pak po druhé noze a v člunkové štafetě. Sestavili jsme dvě družstva po 12ti členech, které závodili proti sobě a taktéž proti jiným atletickým klubům, neboť se sečetly délky hodů za celé družstvo a taktéž dosažené časy. Výsledky budou vyhodnoceny v rámci celé ČR. Děti si soutěžením pobavily a měly radost také z drobných odměn, které dostaly.

 

Závodění jsme si moc užili, fakt nás to bavilo. Nejvíce jsme se vyřádili u překážkové dráhy, v našem parku je spousta přírodních překážek a my moc rádi děláme parkur. Takže jsme překážkovou dráhu vytvořili z přírodních i atletických pomůcek a ti starší při tvorbě pomáhali a vymýšleli s námi. Malí to měli trošku lehčí. Myslím, že se jim to povedlo. Trošku jsme přetáhli čas, ale musela jsem to natočit. Soutěžní disciplíny byly moc fajn, nás nejvíce bavil ciferník, který jsme zkoušeli několikrát stejně jako štafetu neboť nám stále padal kolík. V hodu máme tradičně mezery, i když se mu věnujeme nejvíce. Na vše dohlíželo bedlivé oko našeho malého Atíka, kterého vozíme stále sebou i na závody a je to naše štístko. Ještě jednou mnohokrát děkujeme a doufáme, že nám náš malý Atíček opět přinese štěstí, stejně jako na okresních závodech, kde jsme vylovili 10 medailí. Renča a Zuzka Polešovice

 

Za atletický oddíl ASK Diploli jsem přihlásili dvě družstva, protože působíme na 2 místech, tak jeden tým byl z Dobřichovic a druhý z Černošic. Zároveň jsme zapojili ty naše nejmladší, tedy minipřípravku (děti 5-7 let). Trénink disciplín je velmi bavil, hody raketkou i štafety s kroužkem děti znaly, novinkou pro ně byl “ciferník”, který jim dal zabrat, ale nakonec ho zvládly “levou zadní”, tedy i pravou:o) Samotné měření s vidinou odměn ve formě tetovaček a náramků pro ně byl velkou motivací a byť bylo velké horko, všechno proběhlo bez problémů a moc je závodění bavilo. Diplomy a závodní kartičky hned po skončení běžely ukázat svým rodičům.  A nakonec moc děkujeme za pomůcky zaslané do našeho oddílu, těch u nás není nikdy dost.

 

Posílám report z naší Atletiky zábavně a hravě. Stejně jako většina klubů, toho máme v termínovém kalendáři na květen a červen spoustu + se přidaly školy v přírodě, ale přesto jsme stihli v minulém týdnu odzávodit. Závodily obě skupiny, s tou starší, která má trénink dvakrát týdně po 1,5 hodině v úterky a čtvrtky (ta středeční jen jednou týdně 1 hodinu) jsem stihla natočit video z překážkové dráhy.  Mladší skupina: u skokanského ciferníku jsme s trochu bojovali s “předávkou” a rozeznáním levé a pravé nohy, ale na třetí pokus to již klaplo. Štafeta se také podařila, i když až na třetí pokus, ale hod raketkami byl super – hodně foukalo, takže jsme nemuseli pro odečtení vzdálenosti běhat příliš daleko 🙂 U větších dětí z úterní/čtvrteční skupiny jsem natočila překážkovou dráhu a poté se můj mobil vybil:-( Děkujeme za možnost si zasoutěžit a posílám pár fotek a video překážkové dráhy. Soutěž si děti užily a měly radost z odměn. :-)SK Přerov

 

S dětmi jsme se pustily do trénování všech disciplín, nejvíce je bavila člunková štafeta. Hned první běh se jim totiž povedl zaběhnout nejrychlejší čas a poté se pustily do bojování, aby ten čas překonaly. Ale kolík jim pořád padal, špatně si předávaly a nakonec už se jim čas překonat nepovedlo. Skokanský ciferník byl pro některé hodně náročný, je vidět, že máme stále co trénovat. Hod raketkou byl bezva, ten jsme měly celkem natrénovaný, děti měly hod raketkou teď 2x na krajských závodech, takže to, že jsme to i na tréninku měřili a vyšel z toho celkový velký výsledek, tak to je byla velká motivace. A  překážková dráha – tu jsme vymyslely s kolegyní přes celé fotbalové hřiště, takže to bylo fyzicky celkem náročné, ale bavilo je to. Děkujeme moc za to, že něco takového vymýšlíte. Štěpánka, TJ Spartak Třebíč

 

Generální partner Českého atletického svazu

Hlavní partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři

Projekt vznikl za podpory