Zpravodajství

Jarní školení a semináře pro trenéry přípravek a žactva

 APD informuje    Iveta Rudová    16. února 2017  

Vyrostli vám atleti už do kategorie žactva? Máte kvalifikaci Trenér atletických přípravek a chcete si ji zvýšit? Trénujete starší přípravku a žactvo a chcete si rozšít "obzory" k vybraným disciplínám? Podívejte se na nabízená jarní školení a semináře.

Školení nižších kvalifikačních stupňů (Trenér žactva – TŽ a Trenér atletických přípravek - TAP) pořádají atletické oddíly nebo krajské atletické svazy (KAS/PAS). Informace o školeních  průběžně zveřejňujeme dle informací dodaných od oddílů nebo KAS/PAS. 

ŠKOLENÍ PRO TRENÉRY ŽACTVA

Název: Školení trenérů žactva (TŽ) 
Místo: Plzeň

Datum: 25. – 26. 3. 2017
Pořadatel: Plzeňský KAS
Vedoucí školení: Petr Konop
Cena: 2000 Kč, pro členy PKAS dohodou

Případné dotazy k tomuto školení zodpoví jeho vedoucí, Petr Konop, kontakty: mobil: 728 661 354, email: scmplzen@centrum.cz Přihlášku zasílejte na výše uvedený email nejpozději do pátku 17. 3. 2017. Musí obsahovat: jméno a příjmení, adresu (ulice, čp., město/obec, PSČ), rodné číslo, název mateřského oddílu/klubu, email a mobil.

Název: Školení trenérů žactva (TŽ) 
Místo: Ústí nad Labem

Datum: 1. - 2. 4.  2017
Pořadatel: Athletic Club Ústí n/L. z.s.
Vedoucí školení: Miroslav Vachuta
Cena: 1500 kč

Případné dotazy k tomuto školení zodpoví jeho vedoucí, Miroslav Vachuta, kontakty: mobil: 776 265 167, email: atletikaul@seznam.cz. Přihlášku zasílejte na výše uvedený email nejpozději do pátku 24. 3. 2017. Musí obsahovat: jméno a příjmení, adresu (ulice, čp., město/obec, PSČ), rodné číslo, název mateřského oddílu/klubu, email a mobil.


Název: Školení trenérů žactva (TŽ) 
Místo: Ostrava

Datum: 7. - 8. 4. 2017 (začíná se v pátek ve 14 hodin)
Pořadatel: Ostrava, areál SSK Vítkovice
Vedoucí školení: Dana Vandrolová
Cena: pro kluby a oddíly z Moravskoslezského kraje cena 1500 Kč, pro ostatní 2000 Kč 

Případné dotazy zodpoví vedoucí školení, Dana Vandrolová, kontakty: mobil: 777 341 916, email: sskvitkovice@volny.cz Přihlášku zasílejte na výše uvedený email nejpozději do pátku 31. 3. 2017. Musí obsahovat: jméno a příjmení, adresu (ulice, čp., město/obec, PSČ), rodné číslo, název mateřského oddílu/klubu, email a mobil.

POZOR: Školení TŽ je důležité pro zájemce o podzimní školení 3. třídy. Dle Směrnice ČAS o trenérech platné od 1. ledna 2017 se na školení 3. třídy mohou přihlásit pouze zájemci s kvalifikací Trenér žactva (TŽ).

Zatím nemáme nahlášeno žádné školení TAP. Informace o školeních vyšších kvalifikačních stupňů v roce 2017 najdete ZDE.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

ODBORNÉ SEMINÁŘE

Název: Štafetový běh 
Místo: Praha, FTVS UK

Datum: sobota 8. 4. 2016, 10 – 17 h
Pořadatel: ČAS ve spolupráci s FTVS UK
Vedoucí semináře: Iveta Rudová/ Aleš Kaplan
Cena:  300 Kč (v ceně je i poplatek za prodloužení trenérské kvalifikace)

Seminář je určen pro trenéry přípravek (děti 10 -11 let) a trenéry žactva. Bude rozdělen na teoretickou a praktickou část. Praktická část zahrnuje štafetové hrátky a praktická cvičení pro vlastní nácvik štafet. Hlavním lektorem semináře je: Aleš Kaplan, vedoucí katedry atletiky FTVS UK. Účastníci obdrží ze semináře videozáznam.

Poznámka: seminář je kapacitně omezen, zájemci budou přijati dle data zaslané přihlášky. Pořadatel neproplácí cestovné a stravné. Přihlašování – viz níže.

Název: Hod oštěpem 
Místo: Praha, FTVS UK

Datum: neděle 9. 4. 2017, 10 -17 h
pPřadatel: ČAS ve spolupráci s FTVS UK
Vedoucí semináře: Iveta Rudová
Cena: 300 Kč (v ceně je i poplatek za prodloužení trenérské kvalifikace)

Seminář je určen pro trenéry žactva (mladšího i staršího). Budou na něm ukázána praktická cvičení pro nácvik hodu oštěpem. Vzhledem ke skutečnosti, že je do programu soutěží nově od roku 2017 zařazen hod oštěpem pro mladší žactvo, bude podrobně vysvětlen základní nácvik této disciplíny. Hlavním lektorem bude Stanislav Šuška, vedoucí trenér sekce mládeže - oštěp. Účastníci obdrží ze semináře videozáznam.

Poznámka: seminář je kapacitně omezen, zájemci budou přijati dle data zaslané přihlášky. Pořadatel neproplácí cestovné a stravné. Přihlašování – viz níže.

Odborných seminářů se mohou účastnit nejen trenéři, ale i učitelé či další zájemci. Účastníkům - trenérům  bude prodloužena trenérská kvalifikace na dalších 5 let!        

Případné dotazy zodpoví vedoucí seminářů, Iveta Rudová, kontakty: mobil: 602 946 212, email: irudova@atletika.cz 

Přihlášku zasílejte na výše uvedený email nejpozději týden před seminářem. Přihláška musí obsahovat: jméno a příjmení, adresu (ulice, čp., město/obec, PSČ), rodné číslo, název mateřského oddílu/klubu, email a mobil. Počítejte s tím, že kapacita seminářů je omezena a zájemci budou přijati dle data zaslané přihlášky.

Informace o dalších seminářích najdete ZDE.

Těšíme se na setkání s vámi na našich vzdělávacích akcích!